DOJ nada atakom ransomware taki sam priorytet jak terroryzmowi | Wiadomości | CrypS.

DOJ nada atakom ransomware taki sam priorytet jak terroryzmowi

Redakcja
ransomware

W następstwie ataków ransomware na Colonial Pipeline i firmę przetwórstwa mięsnego JBS, Departament Sprawiedliwości USA podniesie priorytet ransomware do podobnego poziomu jak terroryzm.

Ransomware jest rodzajem złośliwego oprogramowania, które może zamrozić lub w inny sposób wyłączyć sieć, dopóki nie zostanie zapłacony okup. Rosyjska grupa hakerów o nazwie DarkSide wykorzystała w zeszłym miesiącu ransomware przeciwko Colonial Pipeline. W ten sposób udało się odciąć większość dostaw ropy i gazu na wschodnim wybrzeżu. Firma podobno zapłaciła wielomilionowy okup w Bitcoinach.

Na początku tego tygodnia inna rosyjska grupa o nazwie REvil użyła ransomware przeciwko JBS, wyłączając zakłady mięsne w całym kraju. W tym przypadku firma nie ujawniła, czy zapłaciła okup.

Hakerzy ransomware zazwyczaj żądają zapłaty w kryptowalucie, ponieważ stosunkowo łatwo jest zatrzeć za nią ślady. DarkSide przyjmuje płatności zarówno w Bitcoinie, jak i Monero (moneta prywatności). Według danych firmy Chainalysis, tylko w zeszłym roku, ilość kryptowalut wyłudzonych w wyniku ataków ransomware wzrosła o 311%.

Reuters donosi również, że amerykańskie biura prokuratorskie w całym kraju otrzymały polecenie skoordynowania swoich dochodzeń w sprawie ransomware z „niedawno utworzoną grupą zadaniową w Waszyngtonie”.

Wypowiadając się na temat rosjan włamujących się do JBS, sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki oświadczyła, że prezydent Biden planuje poruszyć kwestię ataków ransomware z Vladimirem Putinem na nadchodzącym szczycie.

ransomware



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.