Administracja Bidena zbada wykorzystanie kryptowalut w atakach ransomware | Wiadomości | CrypS.

Administracja Bidena zbada wykorzystanie kryptowalut w atakach ransomware

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ransomware administracja bidena

Administracja Bidena podczas wtorkowej konferencji prasowej w Białym Domu przedstawiła swoją strategię walki z atakami ransomware wykorzystującymi kryptowaluty.

Zwalczanie ransomware jest priorytetem dla administracji. Prezydent Biden już rozpoczął szybki przegląd strategiczny, aby zająć się zwiększonym zagrożeniem ransomware. Strategia uwzględni cztery linie działań.

– powiedziała główna zastępczyni sekretarza prasowego Białego Domu Karine Jean-Pierre.

Jean-Pierre wyjaśniła jak będzie wyglądać strategia. Wg rzeczniczki, jedna linia działań jest ukierunkowana na “dystrybucję infrastruktury ransomware i podmiotów ściśle współpracujących z sektorem prywatnym”. Druga koncentruje się na “budowaniu międzynarodowej koalicji w celu pociągnięcia do odpowiedzialności krajów, które ukrywają podmioty odpowiedzialne za ataki ransomware”. Kolejna to przegląd “polityki rządu USA w zakresie ransomware”. A ostatnia, czwarta:

Rozszerzenie analizy kryptowalut w celu znalezienia i ścigania transakcji przestępczych.

Wg Białego Domu te cztery obszary działań opierają się na rozporządzeniu prezydenta Joe Bidena, które “nakreśla pięć priorytetowych inicjatyw w zakresie cyberbezpieczeństwa”. Jak twierdzi rzecznik, jeśli zostaną one wdrożone, “zmniejszą ryzyko ataków cybernetycznych, w tym ransomware”.

Liczba ataków ransomware wzrasta na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych w ten sposób zostało ostatnio zaatakowane wiele dużych firm. Jedną z nich miał być JBS, największy na świecie producent mięsa.

Inna firmą, która padła ofiarą żądania okupu jest Colonial Pipeline. Spółka ta zaopatruje wschodnie wybrzeże w prawie połowę potrzebnego paliwa. Niestety ze względu na atak ransomware, który zablokował niektóre z jej systemów, firma musiała wstrzymać działalność na kilka dni. Rurociąg wrócił do działania w mniej niż tydzień, ale firma przyznała się do zapłacenia milionowego okupu w BTC.

ransomware administracja bidenareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.