PoB (Proof of burn) | Słownik | CrypS.

PoB (Proof of burn)

PoB (Proof of burn) –  algorytm, wygląda tak jak algorytm Proof of Work, ale charakteryzuje się zmniejszonym zużyciem energii elektrycznej. Proces walidacji bloków w sieciach PoB nie wymaga konieczności wykorzystania potężnych zasobów obliczeniowych i nie jest uzależniony od posiadania wydajnego sprzętu górniczego. Dokonywane jest celowe spalenia posiadanych przez siebie jednostek kryptowalut, przez co górnicy wykazują swoje zaangażowanie w sieć.

Czym dokładnie jest PoB?

Kryptowaluty w PoB są celowo spalane, co służy jako sposób na “inwestowanie” zasobów w blockchain i sprawia, że kandydaci na górników nie muszą inwestować w zasoby fizyczne. W sieciach PoB górnicy inwestują w wirtualne platformy wydobywcze (lub inaczej, wirtualną moc wydobywczą). Dokonując celowego spalenia posiadanych przez siebie jednostek kryptowalut (ang. coin burn), górnicy wykazują swoje zaangażowanie w sieć, tym samym uzyskując prawo do “wydobywania” i potwierdzania transakcji. Ponieważ proces spalania kryptowalut reprezentuje wirtualną moc wydobywczą, to im więcej jednostek kryptowaluty zostanie spalonych przez górnika na korzyść systemu, tym więcej zyska on tzw. mocy wydobywczej, a co za tym idzie, uzyska większe szanse na to, że zostanie wybrany jako następny walidator bloków.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.