Double spending (podwójne wydatkowanie) | Słownik | CrypS.

Double spending (podwójne wydatkowanie)

Double spending (podwójne wydatkowanie) – próba wydania tych samych kryptowalut dwa razy. Użytkownik próbuje przesłać swoje bitcoiny dwóm różnym odbiorcom jednocześnie. 

Czym dokładnie jest double spending?

Double spending to wydawanie tej samej ilości kryptowalut dwukrotnie, czyli wydawanie tego co tak naprawdę nie posiadamy.  W przypadku przeprowadzenia udanego ataku 51%, atakujący mógłby podjąć się próby odwrócenia transakcji, co prowadzi do problemu podwójnego wydatkowania. Vector76 attack, Finney Attack i Race attack są również związane z podwójnych wydatkowaniem kryptowalut.

 

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.