Vector76 attack | Słownik | CrypS.

Vector76 attack

Vector76 attack – określany również jako atak z jednym potwierdzeniem, jest kombinacją race attack i Finney attack, dzięki czemu transakcja, która ma nawet jedno potwierdzenie, może być nadal cofnięta.

Czym dokładnie jest Vector76 attack?

Vector76 attack bazuje na stworzeniu prawidłowego bloku, nietransmitowanie go od razu, ale zamiast tego na czekaniu, aż ktoś inny wydobędzie blok, a kiedy to nastąpi, rozgłasza się swój blok do swojego celu. Jeśli cel zobaczy blok przed drugim blokiem, zaakceptuje go, a transakcja będzie miała jedno potwierdzenie. Blockchain dokona forku, a cel uwierzy, że blok jest poprawny, podczas gdy inne węzły będą wierzyć, że drugie rozwidlenie jest prawidłowę. Ten atak praktycznie wymaga, aby cel miał zautomatyzowane wpłaty i wypłaty (np. giełdy lub kantory), ponieważ potrwa tylko około 10 minut, a nie można liczyć na to, że ktoś ręcznie zobaczy wpłatę i przetworzy prośbę o wypłatę/wpłatę. 

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.