Finney attack | Słownik | CrypS.

Finney attack

Finney attack –  atakujący tworzy blok z transakcją dla siebie i dokonuje fałszywej transakcji dla odbiorcy. Atakujący następnie sam przekazuje blok z transakcją po ucieczce z towarem.

Czym dokładnie jest Finney attack?

Finney attack jest odmianą ataku polegającego na podwójnym wydatkowaniu. Atakujący tworzy dwie transakcje – jedną uznającą (skierowaną na) ofiarę, a drugą (skierowaną na) uznającą siebie. Zatrzymując pierwszą transakcję i próbując wydobyć drugą w bloku. Kiedy uda się (może to potrwać), szybko dokonuje zakupu przy pierwszej transakcji, zdobywają zakupione towary, a następnie zwalnia wstępnie wydobyty blok. W ten sposób pierwsza transakcja zostanie unieważniona, nawet jeśli zostanie rozpropagowana przez całą sieć.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.