Race attack | Słownik | CrypS.

Race attack

Race attack – to atak gdy dwie transakcje są tworzone przy użyciu tych samych funduszy w tym samym czasie, z zamiarem dwukrotnego wydatkowania tych środków.

Czym dokładnie jest race attack?

Race attack jest wykonywany, gdy atakujący utworzy dwie sprzeczne transakcje. Pierwsza transakcja jest wysyłana do ofiary, która przyjmuje płatność i wysyła produkt bez czekania na potwierdzenie transakcji. Jednocześnie sprzeczna transakcja zwracająca atakującemu tę samą ilość kryptowaluty jest transmitowana do sieci, co ostatecznie powoduje, że pierwsza transakcja jest nieważna.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.