Brute force attack | Słownik | CrypS.

Brute force attack

Brute force attack – metoda łamania haseł lub kluczy kryptograficznych polegająca na sprawdzeniu wszystkich możliwych kombinacji. Technika bardzo czasochłonna i angażująca dużą moc obliczeniową.

Czym dokładnie jest brute force attack?

Brute force attack to technika polegająca na wysyłaniu zapytań z każdą możliwością hasła; dla przykładu: jeśli hasło składa się wyłącznie z cyfr do miliona to atak będzie polegał na sprawdzeniu każdej kombinacji od 0000001 do 9999999. Czyli będą wychodziły próby zapytań następująco: 0000001, 0000002 … 545122412, aż uda się natrafić na pożądane hasło.

Czy Brute force attack jest skuteczny?

Technika należy do bardzo czasochłonnych i nie należy do najtrudniejszych, im bardziej skomplikowane hasło tym potrzeba więcej czasu, aby dojść do prawidłowego rozwiązania.

Przykład: Na rozszyfrowanie hasła – kryptowaluty – potrzeba około 4 tygodni, natomiast na hasło – kryptowaluty1 – już około stu lat.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.