Air Gap (kryptowaluty) | Słownik | CrypS.

Air Gap (kryptowaluty)

AirGap – rodzaj portfela sprzętowego, który do swojego działania potrzebuje smartfona oraz dedykowanej aplikacji. Istnieje możliwość posiadania AirGap w wersji offline oraz online. W chwili obecnej jest to jedno z ciekawszych rozwiązań, które pozwala przechowywać w sposób bezpieczny swoje klucze prywatne oraz środki finansowe.

Należy zaznaczyć w tym miejscu, że AirGap, to system portfela sprzętowego, który działa za pomocą urządzenia w postaci smartfona, który jest połączony z odpowiednią aplikacją. Do jego użycia wystarczy posiadanie starego smartfona, który będzie naszym portfelem sprzętowym przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa, gdyż będzie znajdować się w trybie offline. Dzięki temu możemy spokojnie przechowywać nasze klucze prywatne. Aby skorzystać z tego rodzaju portfela należy zainstalować aplikację AirGap Vault, którą możemy wdrożyć do dedykowanego lub starego smartfona. Istnieje możliwość stworzenia portfela z dostępem do internetu. Takie działanie jest możliwe dzięki aplikacji AirGap Wallet. Powyższa aplikacja ma dostęp do internetu, jednak publicznie dostępne są jedynie dane, które znajdziemy w blockchainie. Klucz prywatny znajduje się w odrębnym i bezpiecznym miejscu – przechowalni AirGap.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.