Craig Wright zaprzecza włamaniu na giełdę Mt.Gox | Wiadomości | CrypS.

Craig Wright zaprzecza włamaniu na giełdę Mt.Gox

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sędzia bitcoin

Craig Wright, samozwańczy twórca Bitcoina i główny naukowiec w NChain, odniósł się do niedawnych zarzutów o włamanie do nieistniejącej już giełdy Mt. Gox.

Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, przedstawiciel kryptowaluty Monero (XMR) Ricardo Spagni opublikował na swoim twitterze dokumenty sądowe sugerujące, że Craig Wright jest powiązany z włamaniem na giełdę Mt.Gox z 2011 roku.

“Żeby było jasne, Craig Wright otwarcie przyznał się (za pośrednictwem swoich prawników) do tego, że ukradł 80k BTC z Mtgox”.

– napisał Spagni na swoim twitterze.

Wpis Spagniego pojawił się po opublikowaniu serii listów wysłanych przez prawników Wrighta do deweloperów Bitcoina, w których podkreślali oni, że ich klient posiada 80 BTC pod adresem “1Feex”.  Portfel ten był powiązany z włamaniem na giełdę Mt.Gox, podczas którego zostało skradzione 80 tysięcy BTC.

Wright twierdzi, że kupił Bitcoiny znajdujące się w portfelu 1Feex

W oświadczeniu dla portalu Cointelegraph, Wright twierdzi, że kupił Bitcoiny przechowywane w portfelu 1Feex pod koniec lutego 2011 roku i “zostały one przeniesione na ten adres 1 marca tego roku”.

“Wszystkie bitcoiny, które są teraz własnością Tulip Trading Limited, znajdują się w tym portfelu aż do dzisiaj”

– powiedział samozwańczy twórca bitcoina.

Według Wrighta, jedynym dowodem przedstawionym w ramach oskarżeń jest “rzekoma rozmowa przez Skype między Markiem Karpelesem i Jedem McCalebem, ale ten dokument jest tylko plikiem tekstowym, a nie zatwierdzonym zapisem Skype”.

“Nie przedstawiono żadnych innych wiarygodnych dowodów, takich jak wewnętrzne/księgowe zapisy z Mt. Gox,”

– kontynuował.

Craig Wright podkreślił również, że Mark Karpeles był już wcześniej skazany za manipulowanie dokumentacją firmy.

W oświadczeniu wspomniał on również, że transakcja z portfela 1Feex nie została zgłoszona policji pomiędzy marcem 2011 r. a zamknięciem giełdy Mt. Gox w 2014 r.

“Mt. Gox nie podjęło żadnych prób odzyskania tych bitcoinów”.

Wright uważa to za podejrzane, ponieważ wg. domniemanej rozmowy Skype, Karpeles wiedziałby o tym, że brakujące kryptowaluty były przechowywane w portfelu 1Feex.

Wright zakończył swoje oświadczenie oferując każdej osobie, która chce ubiegać się o własność wspomnianych bitcoinów, aby skontaktowały się one z jego prawnikami.

Craig Wright walczy o prawa do Tulip Trust

W ramach jednej z toczących się batalii prawnych Wrighta, twierdzi on, że jest właścicielem Tulip Trust – szeregu portfeli Bitcoin, na których znajduje się w sumie około 1,1 miliona BTC, które on i jego partner biznesowy, Dave Kleiman, rzekomo wydobyli.

Dave Kleiman zmarł w 2013 r., a Wright nie był w stanie odzyskać tych środków. Teraz walczy on w sądzie o majątek swojego partnera biznesowego. Jak powiedział ostatnio portalowi Cointelegraph, jest “99.9999 i kilka kolejnych 9 procent pewny”, że przejmie kontrolę nad adresami Tulip Trust. Proces w tej sprawie jest zaplanowany na 6 lipca.

sędzia bitcoin



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.