Coinbase pozwana dwukrotnie w ciągu dwóch dni | Wiadomości | CrypS.

Coinbase pozwana dwukrotnie w ciągu dwóch dni

Redaktor: Michał Misiura
Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbase

W dniu 1 maja niejaki Michael Mussel złożył w Sądzie Okręgowym w Kalifornii pozew przeciwko Coinbase. Twierdził w nim, że giełda naruszyła prawo Illinois dotyczące prywatności biometrii użytkowników, zbierając dane w ramach procedury KYC. Z dokumentem można zapoznać się tutaj


Zauważmy, że Mussel powołuje się na Illinois Biometric Information Privacy Act (BIPA). Zgodnie z jego treścią każdy kontrahent, który zbiera i przechowuje dane z powyższej kategorii, musi najpierw uzyskać zgodę użytkownika. Coinbase tego nie uczynił. W związku z tym giełda naruszyła prawa swoich klientów.

Coinbase, podobnie jak większość CEX-ów, wymaga weryfikacji użytkownika. Wiąże się to z przesłaniem skanu dokumentu tożsamości oraz selfie twarzy.

Massel był oburzony, że wymaga się od niego przejścia przez tę procedurę bez określenia, jak te informacje zostaną wykorzystane i gdzie będą przechowywane. Powód domaga się, aby giełda natychmiast zniszczyła dane biometryczne, które otrzymała po jego weryfikacji.

Coinbase nie skomentował jeszcze pozwu. Co ciekawe, tylko w styczniu tego roku giełda zapłaciła 50 milionów dolarów kary za “niewystarczająco dobre” procedury KYC. Platforma zainwestowała więc jeszcze więcej w podrasowanie systemu.

Inny pozew

Wczoraj złożono też inny pozew przeciwko Coinbase. Zarząd giełdy jest oskarżony o wykorzystywanie informacji poufnych do handlu akcjami. Chodzi dokładnie o Briana Armstronga i Marca Andreessena. Obaj panowie mieli wykorzystywać poufne informacje, aby uniknąć strat w wysokości 1 miliarda dolarów.

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbase



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.