Cardano wprowadziło smart kontrakty na testnecie Alonzo | Wiadomości | CrypS.

Cardano wprowadziło smart kontrakty na testnecie Alonzo

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Cardano hard fork Alonzo
W tym artykule:

W czwartkowym komunikacie na Twitterze, Input Output, firma stojąca za Cardano, ogłosiła wdrożenie funkcji smart kontraktów Plutus w sieci testowej.

Rodzimy token Cardano ADA wzrósł o ponad 70% od 13 sierpnia, kiedy to zespół ogłosił ostateczną datę uruchomienia bardzo oczekiwanego hardforka Alonzo. Wczoraj, Input Output, firma rozwijająca Cardano, ogłosiła, że wdrożyła funkcję smart kontraktów Plutus w sieci testowej protokołu. Aktualizacja pozwala deweloperom rozpocząć budowanie zdecentralizowanych aplikacji w środowisku testowym przed oficjalnym uruchomieniem sieci głównej, które jest zaplanowane na 12 września.

Dzięki najnowszym wieściom, ADA po raz pierwszy przebiła poziom 3 dolarów. Obecnie, jej kapitalizacja rynkowa plasuje projekt jako trzecią co do wielkości kryptowalutę na świecie.

Ostateczne uruchomienie smart kontraktów na Cardano może otworzyć bramę dla rozwoju projektów DeFi i NFT w ekosystemie. Blockchain Proof-of-Stake jest kompatybilny z Ethereum, co oznacza, że dAppy z sieci Vitalika Buterina w łatwy sposób mogą przenieść swoje kontrakty na Cardano, wprowadzając jedynie niewielkie zmiany.

Co więcej, kontrakt stakingowy Cardano ma obecnie zablokowane tokeny ADA o wartości około 70 miliardów dolarów. Taka liczba stanowi około 70% całkowitej podaży tokenów. Po wprowadzeniu Alonzo, wiele z tych pieniędzy może przepłynąć do tokenów innych projektów zbudowanych na tym protokole, co potencjalnie może doprowadzić do rozkwitu ekosystemu.

Cardano hard fork Alonzo

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.