Cardano wprowadziło smart kontrakty na testnecie Alonzo | Wiadomości | CrypS.

Cardano wprowadziło smart kontrakty na testnecie Alonzo

Zerelik Maciej
Cardano hard fork Alonzo

W czwartkowym komunikacie na Twitterze, Input Output, firma stojąca za Cardano, ogłosiła wdrożenie funkcji smart kontraktów Plutus w sieci testowej.

Rodzimy token Cardano ADA wzrósł o ponad 70% od 13 sierpnia, kiedy to zespół ogłosił ostateczną datę uruchomienia bardzo oczekiwanego hardforka Alonzo. Wczoraj, Input Output, firma rozwijająca Cardano, ogłosiła, że wdrożyła funkcję smart kontraktów Plutus w sieci testowej protokołu. Aktualizacja pozwala deweloperom rozpocząć budowanie zdecentralizowanych aplikacji w środowisku testowym przed oficjalnym uruchomieniem sieci głównej, które jest zaplanowane na 12 września.

Dzięki najnowszym wieściom, ADA po raz pierwszy przebiła poziom 3 dolarów. Obecnie, jej kapitalizacja rynkowa plasuje projekt jako trzecią co do wielkości kryptowalutę na świecie.

Ostateczne uruchomienie smart kontraktów na Cardano może otworzyć bramę dla rozwoju projektów DeFi i NFT w ekosystemie. Blockchain Proof-of-Stake jest kompatybilny z Ethereum, co oznacza, że dAppy z sieci Vitalika Buterina w łatwy sposób mogą przenieść swoje kontrakty na Cardano, wprowadzając jedynie niewielkie zmiany.

Co więcej, kontrakt stakingowy Cardano ma obecnie zablokowane tokeny ADA o wartości około 70 miliardów dolarów. Taka liczba stanowi około 70% całkowitej podaży tokenów. Po wprowadzeniu Alonzo, wiele z tych pieniędzy może przepłynąć do tokenów innych projektów zbudowanych na tym protokole, co potencjalnie może doprowadzić do rozkwitu ekosystemu.

Cardano hard fork Alonzo
reklama
reklama