Wiemy kiedy wejdą w życie smart kontrakty na Cardano | Wiadomości | CrypS.

Wiemy kiedy wejdą w życie smart kontrakty na Cardano

Zerelik Maciej
cardano ada smart kontrakty

Cena Cardano (ADA) przekroczyła w piątek poziom 2 USD, zbliżając się do swojego ATH osiągniętego trzy miesiące temu. Wzrost ceny ADA był związany z wideo nagranym przez Nigela Hemsleya z Cardano.

Hemsley ogłosił bowiem, że sieć Cardano ulegnie modernizacji w dniu 12 września 2021 roku. Długo oczekiwana aktualizacja „Alonzo Purple” ma na celu wzmocnienie projektu Cardano o w pełni funkcjonalne, zaawansowane rozwiązania w zakresie smart kontraktów.

Aktualizacja Alonzo zaplanowana na 12 września

Cardano już 12 września przeprowadzi aktualizację sieci nazwaną „Alonzo Purlpe”. Nazwa „Alonzo” wywodzi się od matematyka i informatyka Alonzo Churcha. Implementacja była powoli unowocześniana poprzez etapy oznaczone różnymi kolorami. Fioletowa wersja to już ostateczna część tego procesu.

Zasadniczo, społeczność Cardano wierzy, że Alonzo wprowadzi rozwiązania smart kontraktów i pozwoli na obsługę DeFi. Aktualizacja chce też stworzyć nowe koncepcje, takie jak tokenizacja i niewymienne tokeny. Co więcej, ogłoszono, że w łańcuchu Cardano będą mogły być wykorzystywane tokeny ERC20.

Cardano jest krytykowane od dłuższego czasu, ponieważ projekt obiecywał wyżej wymienione funkcje już od dawna. Sceptycy założyli się nawet o to, czy sieć Cardano będzie obsługiwała smart kontrakty do 1 października 2021 roku, czy też nie. Zakład Poly Market wcześniej wskazywał na szanse na niepowodzenie projektu. Teraz jednak 87% twierdzi, że Cardano odniesie sukces.

cardano ada smart kontrakty
reklama
reklama