Wiemy kiedy wejdą w życie smart kontrakty na Cardano | Wiadomości | CrypS.

Wiemy kiedy wejdą w życie smart kontrakty na Cardano

Redakcja
cardano ada smart kontrakty

Cena Cardano (ADA) przekroczyła w piątek poziom 2 USD, zbliżając się do swojego ATH osiągniętego trzy miesiące temu. Wzrost ceny ADA był związany z wideo nagranym przez Nigela Hemsleya z Cardano.

Hemsley ogłosił bowiem, że sieć Cardano ulegnie modernizacji w dniu 12 września 2021 roku. Długo oczekiwana aktualizacja “Alonzo Purple” ma na celu wzmocnienie projektu Cardano o w pełni funkcjonalne, zaawansowane rozwiązania w zakresie smart kontraktów.

Aktualizacja Alonzo zaplanowana na 12 września

Cardano już 12 września przeprowadzi aktualizację sieci nazwaną “Alonzo Purlpe”. Nazwa “Alonzo” wywodzi się od matematyka i informatyka Alonzo Churcha. Implementacja była powoli unowocześniana poprzez etapy oznaczone różnymi kolorami. Fioletowa wersja to już ostateczna część tego procesu.

Zasadniczo, społeczność Cardano wierzy, że Alonzo wprowadzi rozwiązania smart kontraktów i pozwoli na obsługę DeFi. Aktualizacja chce też stworzyć nowe koncepcje, takie jak tokenizacja i niewymienne tokeny. Co więcej, ogłoszono, że w łańcuchu Cardano będą mogły być wykorzystywane tokeny ERC20.

Cardano jest krytykowane od dłuższego czasu, ponieważ projekt obiecywał wyżej wymienione funkcje już od dawna. Sceptycy założyli się nawet o to, czy sieć Cardano będzie obsługiwała smart kontrakty do 1 października 2021 roku, czy też nie. Zakład Poly Market wcześniej wskazywał na szanse na niepowodzenie projektu. Teraz jednak 87% twierdzi, że Cardano odniesie sukces.

cardano ada smart kontraktyreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.