Brytyjskie firmy kryptowalutowe w obliczu problemów związanych z AML | Wiadomości | CrypS.

Brytyjskie firmy kryptowalutowe w obliczu problemów związanych z AML

Mariusz Przepiórka
aml europa kryptowaluty

Zdolność 96 firm kryptowalutowych do prowadzenia działalności w Wielkiej Brytanii wisi na włosku. Zgodnie z nowymi informacjami, jest to efekt zaległości w odniesieniu do wniosków dotyczących zgodności z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy (AML). Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) powinien rozpatrywać je w czasie krótszym niż dwa miesiące.

Bez zatwierdzenia wniosku przed terminem 31 marca przyszłość działalności tych firm na rynku brytyjskim może być niepewna. Dotyczy to m.in. giełd kryptowalutowych, operatorów portfeli kryptowalutowych i wielu innych obszarów działalności.

Od stycznia 2020 roku FCA ma za zadanie nadzorować firmy zajmujące się kryptowalutami pod kątem AML i przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu. FCA najpierw uruchomiła system rejestracji z terminem jednego roku dla wnioskodawców. Pod koniec 2020 roku wprowadzono tymczasowy system rejestracji, co oznacza, że niektóre firmy zostały dopuszczone do rynku do czasu dokonania pełnej rejestracji.

FCA odrzuciła ponad połowę firm

Z danych wynika, że na 9 lutego 79 firm, które zakwalifikowały się do tymczasowej rejestracji, otrzymało decyzję w sprawie swojego wniosku. Dwadzieścia pięć z nich jest już w pełni zarejestrowanych, a 54 wnioski zostały odrzucone lub wycofane. 27 firm – w tym wart 33 mld dolarów neobank Revolut – pozostaje w tymczasowym rejestrze, a ich wnioski są nadal rozpatrywane.

Do tej pory regulator otrzymał 153 wnioski od nowych firm kryptowalutowych. Spośród nich sześć zostało zatwierdzonych i uzyskało pełną rejestrację w FCA. Ponad połowa, 78 firm, została odrzucona lub wycofała swoje wnioski.

BBC wycofuje dokument o inwestorze kryptowalutowym

Tymczasem stacja BBC wycofała film dokument poświęcony 20-letniemu traderowi kryptowalutowemu, który w ubiegłym roku miał zamienić 50 USD w fortunę wartą 8 mln USD.

Dokument nosił tytuł „The Crypto Millionaire” i opisywał historię pochodzącego z Birmingham Hanada Hassana, który twierdził, że osiągnął w ciągu roku zysk na poziomie 16 000 000% z handlu nieokreślonymi aktywami kryptowalutowymi.

Film został wycofany po tym, jak The Guardian zwrócił się do BBC z pytaniem, czy stacja ma pewność co do uzyskania tak wysokiej stopy zwrotu przez bohatera. Reporterzy zapytali również, dlaczego BBC nie wspomina, że kryptowaluta Hassana Orfano zniknęła nagle w październiku, a wielu inwestorów został pozbawionych swoich środków.

aml europa kryptowaluty



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.