BNB Chain łączy siły z Optimism! Zaskakujące doniesienia w kwestii blockchaina Binance (opBNB) | Wiadomości | CrypS.

BNB Chain łączy siły z Optimism! Zaskakujące doniesienia w kwestii blockchaina Binance (opBNB)

bnb chain opBNB
W tym artykule:

Sieć założona przez Binance wprowadza nową warstwę 2 – opBNB. Wiele osób sugeruje, że jednak nie jest to najlepszy sposób na jej skalowanie.


BNB Chain, czyli sieć założona przez Binance, wprowadziła nową, warstwę 2, której celem jest zwiększenie skalowalności. Nowe rozwiązanie – opBNB – zaprezentowano wczoraj. Jego działanie opiera się na Optimism OP Stack, który powinien zwiększyć bezpieczeństwo oraz wspomnianą skalowalności blockchaina od Binance. Warto zaznaczyć, że ten system jest kompatybilny z Ethereum Virtual Machine (EVM), dzięki czemu współgra ze smart kontraktami oraz sieciami i standardami tokenów ERC-20.

Oczekiwania odnośnie wydajności opBNB

Twórcy oczekują, że testnet opBNB osiągnie prędkości do 4 000 transakcji na sekundę (tps) przy zamierzonym koszcie 0,005 centa za transakcję. Są to prędkości porównywalne do blockchaina takiego jak np. Arbitrum. Obecnie trwający testnet jest symulowaniem blockchainów, które naśladują realne ruchy klientów. Dzięki temu twórcy mogą testować aplikacje i skomplikowane narzędzia zanim produkt trafi oficjalnie na rynek. 

Na co wpłynie opBNB?

Technologia opBNB pozwala na optymalizację dostępności danych, warstwy buforowania oraz dostosowuje proces składania algorytmu. Dzięki temu zwiększa się limit gazu z 30 do 100 milionów sztuk za blok.

Binance wskazuje, że opBNB jest odpowiedzią na wyzwanie skalowalności, które ograniczało masowe przyjęcie technologii blockchain.

Dodatkowo Optimism dzięki wykorzystaniu Optimistic Rollups doprowadza do skalowania transakcji, automatycznie zakładając, że dane transakcyjne, które są przetwarzane poza głównym łańcuchem, są prawidłowe, dopóki ktoś nie udowodni, że jest inaczej. Istnieje tutaj również warstwa usług RPC (remote procedure call), która upraszcza proces integracji poprzez oferowanie intuicyjnego interfejsu. W związku z tym deweloperzy mogą skupić się na budowaniu aplikacji nie martwiąc się złożonością skalowania warstwy 2. 

Wykorzystanie OpBNB  w sektorze gamingu

Obecnie gracze oczekują doświadczeń o wysokiej reaktywności. W praktyce oznacza to, że gry oparte na technologii blockchain muszą charakteryzować się szybką prędkością transakcji i dużą przepustowością. Natychmiastowy transfer aktywów, walut, czy innych przedmiotów w trakcie rozgrywki stał się normą.

Jak to rozwiązać? Zdaniem deweloperów, idealnym rozwiązaniem jest, aby BSC działało jako bezpieczna warstwa rozliczeniowa, a OpBNB służyło jako dedykowany, wysokowydajny rejestr dla aplikacji gamingowych. Zgodnie z tym modelem transakcje i interakcje związane z grami mogłyby odbywać się bezpośrednio na OpBNB, co zapewniłoby szybkość, przepustowość i bezpieczeństwo transakcji.

Głosy krytyki 

Adam Cochran, partner w Cinneamhain Ventures, był jednym z tych, którzy wyrazili sceptycyzm wobec opBNB. Według niego nie tu leży sedno sprawy, gdyż BNB Chain miał problemy ze skalowalnością, ponieważ scentralizowali fork Ethereum i podnieśli limit gazu do niebezpiecznego poziomu.

Według niego uruchomienie formy Optimism nie ma sensu, gdyż są inne opcje (np. dołączenie do Optimism jako superchain), które pomogłyby rozwiązać problemy z blockchainem Binance.

Obecnie BNB Chain znajduje się na podium pod względem wielkości blockchaina. Pierwsze dwa miejsca piastuje Ethereum i Tron. Ponadto posiada on TVL na poziomie 3,38 miliarda dolarów, 24-godzinny wolumen opiewający na kwotę 264 milionów dolarów i około milion aktywnych użytkowników dziennie. To pokazuje, że wprowadzenie opBNB z pewnością będzie mieć wpływ na cały sektor kryptowalut. 

bnb chain opBNB

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.