Aktualizacja "Bedrock" zakończona sukcesem. Co zmienia w sieci Optimism? | Wiadomości | CrypS.

Aktualizacja “Bedrock” zakończona sukcesem. Co zmienia w sieci Optimism?

optimism

Optimism to rozwiązanie służące do skalowania drugiej warstwy Ethereum. Wczoraj projekt zrealizował swoją aktualizację Bedrock i niemal stał się SuperChainem, czyli siecią wielu współpracujących mini-blockchainów.


Co się zmieni w sieci po aktualizacji Bedrock?

Karl Floersch, CEO i współzałożyciel OP Labs – firmy stojącej za tym blockchainem, skomentował przeprowadzoną aktualizację i określił ją jako wielkie wydarzenie dla ekosystemu OP. 

Hard fork ma na celu poprawę funkcjonalności blockchaina, skracając czas potwierdzenia depozytu z 10 do 1 minuty i obniżając opłaty za gaz o 40%. Cały proces odbywał się wczoraj od godziny 16:00 UTC (12:00 ET) do o 18:50 UTC (2:50 ET). Kluczowa zewnętrzna infrastruktura OP Mainnet zaczyna już wracać do działania. Jeżeli chcesz śledzić status infrastruktury, kliknij -> tutaj

Poprawa modułowości i wzrost wartości tokena

Aktualizacja Bedrock ma również poprawić modułowość dowodów dla swojego OP Stack, który jest platformą open-source dla deweloperów. To na niej można tworzyć kompatybilne blockchainy z Optimism. Bedrock przekształcił Optimism w ekosystem wieloklientowy, co oznacza, że będą co najmniej dwie opcje wyboru programowania służącego do obsługi sieci.

Jak wyjaśnił Floersch, uczyniłoby to Optimism pierwszą warstwą 2 działającą w ekosystemie wieloklientowym i zmniejszyło możliwości czasu przestoju sieci. Przykładowo –  jeżeli wystąpi błąd w jednym oprogramowaniu klienta, blockchain może polegać na innych użytkownikach, którzy obsługują inne oprogramowanie klienta, aby utrzymać sieć bez bugów. Co ciekawe OP – natywny token dla Optimism, wzrósł o 10% w ciągu ostatnich 24 godzin po aktualizacji Bedrock. To pokazuje, że spotkała się ona z pozytywnym feedbackiem użytkowników i traderów. 

optimismreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.