Binance otrzymało regulacyjne zatwierdzenie z Kanady i Bahrajnu | Wiadomości | CrypS.

Binance otrzymało regulacyjne zatwierdzenie z Kanady i Bahrajnu

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Wraz ze zbliżającym się końcem roku, największa na świecie giełda kryptowalutowa Binance uzyskała licencję MSB na oferowanie usług kryptowalutowych od organów regulacyjnych w Kanadzie. W tym samym dniu firma uzyskała również wstępną zgodę od banku centralnego Bahrajnu.

Zgodnie z oficjalnym zgłoszeniem do Financial Transactions and Reports Analysis Centre of Canada (FINTRAC), kanadyjskie ramię Binance będzie działać jako Binance Canada Capital Markets. Zaangażuje się również w handel walutami obcymi, transfery pieniężne i wirtualne waluty.

Giełda została zarejestrowana jako podmiot krajowy 1 grudnia 2021 roku, a licencja jest ważna przez kolejne cztery lata, tj. do 31 grudnia 2024 roku.

Potwierdzając tę wiadomość, CZ zatweetował:

2021 rok był wyboisty dla Binance. Giełda wpadła pod lupę najpotężniejszych organów regulacyjnych na całym świecie. Jej jednostka w Turcji została niedawno ukarana grzywną w wysokości ponad 750 000 USD przez Radę Śledczą ds. Przestępstw Finansowych (MASAK) za naruszenia wykryte podczas inspekcji.

Binance idzie naprzód pomimo tych przeszkód. Firma cały czas prowadzi agresywną ekspansję na całym świecie.

Ostatnio ogłosiła też otrzymanie wstępnej zgody od Banku Centralnego Bahrajnu (CBB) na prowadzenie działalności jako dostawca usług kryptowalutowych. CBB jest pierwszym podmiotem w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA), który dał zielone światło Binance.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.