Binance otrzymało regulacyjne zatwierdzenie z Kanady i Bahrajnu | Wiadomości | CrypS.

Binance otrzymało regulacyjne zatwierdzenie z Kanady i Bahrajnu

Zerelik Maciej
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Wraz ze zbliżającym się końcem roku, największa na świecie giełda kryptowalutowa Binance uzyskała licencję MSB na oferowanie usług kryptowalutowych od organów regulacyjnych w Kanadzie. W tym samym dniu firma uzyskała również wstępną zgodę od banku centralnego Bahrajnu.

Zgodnie z oficjalnym zgłoszeniem do Financial Transactions and Reports Analysis Centre of Canada (FINTRAC), kanadyjskie ramię Binance będzie działać jako Binance Canada Capital Markets. Zaangażuje się również w handel walutami obcymi, transfery pieniężne i wirtualne waluty.

Giełda została zarejestrowana jako podmiot krajowy 1 grudnia 2021 roku, a licencja jest ważna przez kolejne cztery lata, tj. do 31 grudnia 2024 roku.

Potwierdzając tę wiadomość, CZ zatweetował:

2021 rok był wyboisty dla Binance. Giełda wpadła pod lupę najpotężniejszych organów regulacyjnych na całym świecie. Jej jednostka w Turcji została niedawno ukarana grzywną w wysokości ponad 750 000 USD przez Radę Śledczą ds. Przestępstw Finansowych (MASAK) za naruszenia wykryte podczas inspekcji.

Binance idzie naprzód pomimo tych przeszkód. Firma cały czas prowadzi agresywną ekspansję na całym świecie.

Ostatnio ogłosiła też otrzymanie wstępnej zgody od Banku Centralnego Bahrajnu (CBB) na prowadzenie działalności jako dostawca usług kryptowalutowych. CBB jest pierwszym podmiotem w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA), który dał zielone światło Binance.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii
reklama
reklama