Binance Turkey ukarana grzywną w wysokości 8 mln lirów | Wiadomości | CrypS.

Binance Turkey ukarana grzywną w wysokości 8 mln lirów

Anna Sutowicz
binance polygon

Financial Crimes Investigation Board, czyli Turecka Rada Śledcza ds. Przestępstw Finansowych ukarała Binance Turkey za naruszenie ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Grzywna wynosi blisko 750 000 USD.

Binance Turkey nie przeszła audytu nadzoru finansowego dotyczącego monitorowania zgodności z przepisami o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AML). Zgodnie z ustawą, przedsiębiorstwa powinny identyfikować oraz weryfikować osobiste dane personalne klientów na platformie. Dotyczy to danych takich jak:

  • nazwisko,
  • data urodzenia,
  • numer identyfikacyjny TC (turecki odpowiednik numeru PESEL),
  • rodzaj i ilość dokumentów tożsamości.

W przypadku wykrycia podejrzanych działań, firma zobowiązana jest do powiadomienia rządu w terminie 10 dni.

Financial Crimes Investigation Board (MASAK) ukarała Binance Turkey grzywną o wysokości 8 mln lirów. Jest to blisko 750 000 USD. MASAK to jednostka wywiadu finansowego Turcji, która podlega pod Ministerstwo Finansów i Skarbu.

8 mln lirów to w tym przypadku maksymalna możliwa grzywna administracyjna. Binance Turkey to pierwsza firma kryptograficzna ukarana przez turecki rząd. MASAK podejmuje również ścisłą współpracę z FATF, czyli Financial Action Task Force. Jest to globalny regulator, przeciwdziałający praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Lutfi Elvan, były minister skarbu i kosztów stwierdził, że:

FATF poprosił o podjęcie środków przeciwko platformom handlu kryptowalutami.

Dodatkowo, zgodnie z oświadczeniem prezydenta Turcji, zostały zakończone prace nad ustawą o kryptowalutach.  Zostanie ona niebawem przekazana do parlamentu w celu jej wdrożenia. W opinii prezydenta Turcji:

prawo dotyczące kryptowalut przewiduje nowy model gospodarczy, który może wzmocnić wysiłki Turcji mające na celu przywrócenie malejącej wartości liry. Niedawna inflacja na tureckich lirach nie jest związana z matematyką, ale jest kwestią procesu.

Dodał także, że turecki rząd absolutnie nie ma zamiaru przyjmować kryptowalut.

binance polygon
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.