Binance ogranicza usługi dla klientów w Singapurze | Wiadomości | CrypS.

Binance ogranicza usługi dla klientów w Singapurze

Zerelik Maciej
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

W obliczu wzmożonej presji regulacyjnej, Binance od przyszłego miesiąca zaprzestanie świadczenia wielu usług klientom z Singapuru .

Firma ogłosiła w poniedziałek, że użytkownicy w Singapurze nie będą mogli uzyskać dostępu do niektórych funkcji na giełdzie. Tym razem chodzi jednak o główne produkty giełdy. Singapurczycy nie będą mogli deponować walut fiat, korzystać z rynków spot oraz kupować kryptowalut za pośrednictwem kanałów fiat i liquid swapów. W oświadczeniu możemy przeczytać:

Zgodnie z naszym zobowiązaniem do zgodności, będziemy ograniczać użytkowników z Singapuru w odniesieniu do Regulowanych Usług Płatności.

Binance doradził również użytkownikom, aby zakończyli oni wszelkie transakcje i wypłacili wszystkie aktywa do 04:00 UTC w dniu 26 października.

Problemy Binance

Na początku tego miesiąca Binance wstrzymał również handel kryptowalutami i wypłaty denominowane w dolarze singapurskim (SGD). Decyzja ta pojawiła się kilka dni po tym, jak Monetary Authority of Singapore (MAS) ostrzegł inwestorów, że giełda jest nielicencjonowana i może naruszać ustawę o usługach płatniczych.

Binance podjął ostatnio bardziej proaktywne podejście do rozwiązywania problemów globalnych regulatorów. Giełda wprowadziła np. obowiązkowe procedury KYC dla wszystkich użytkowników i zrezygnowała ze zdecentralizowanego modelu działania na rzecz centralnej siedziby. Mimo to, regulatorzy zmusili firmę do zaprzestania świadczenia niektórych usług w kilku krajach. Wśród nich znalazły się m.in. Australia, Malezja, Wielka Brytania, Włochy, Japonia i Kajmany.

Binance Singapore działa niezależnie od Binance.com i obecnie oczekuje na rozpatrzenie wniosku o dopuszczenie do legalnej działalności. Jeśli MAS nie przyzna Binance licencji, giełda będzie musiała zaprzestać wszystkich pozostałych usług (jeśli jeszcze będzie czego zaprzestać).

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii
reklama
reklama