Brytyjskie FCA wzywa Binance do przerwania działalności w kraju | Wiadomości | CrypS.

Brytyjskie FCA wzywa Binance do przerwania działalności w kraju

Michał Misiura
binance poradnik

Financial Conduct Authority (FCA), które nadzoruje rynek usług finansowych w Wielkiej Brytanii, wydało ostrzeżenie konsumenckie przed największą giełdą kryptowalut na świecie. Zdaniem regulatora Binance nie może podejmować żadnej regulowanej działalności w kraju.

Zgodnie z sobotnim ogłoszeniem FCA, Binance Markets Limited i Grupa Binance nie mogą kontynuować działań, które wymagają uregulowania bez pisemnej zgody urzędu. Nadzorca podkreślił, że domena o której mowa to binance.com.

Giełda Changpenga Zhao, musi zakończyć świadczenie usług dla mieszkańców Wielkiej Brytanii do 30 czerwca. Ponadto FCA wezwało ją do zachowania zapisów na temat wszystkich brytyjskich klientów oraz złożenia pisemnego powiadomienia do 2 lipca. Dodatkowo Binance musi opublikować informację na temat otrzymanego zakazu, na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. FCA nie napisało czym może grozić nie zastosowanie się do instrukcji.

Z uwagi na fakt, że giełda wycofała swój wniosek o dołączenie do brytyjskiego rejestru spółek z branży kryptowalut, zakaz dotyczy także udostępniania handlu na rynku spotuważa The Block.

Odpowiedź Binance

Zgodnie ze stanowiskiem giełdy, które opublikowano na Twitterze, Binance nie zamierza przerywać obsługi klientów z Wielkiej Brytanii. Zdaniem spółki ogłoszenie FCA nie dotyczy jej głównej strony, ponieważ zostało wydane pod adresem podmiotu, który nie jest jej operatorem.

Powiadomienie FCA UK nie ma bezpośredniego wpływu na usługi świadczone na stronie http://Binance.com. Nasze relacje z naszymi użytkownikami nie uległy zmianie. – napisano w stanowisku.

Część użytkowników Twittera zwróciła uwagę, że Binance ignoruje fakt, że w ogłoszeniu napisano jasno o zakazie świadczeniu usług dla wszystkich podmiotów z Grupy Binance.

Problemy regulacyjne Binance w Wielkiej Brytanii pojawiły się dzień po podobnym ostrzeżeniu, wydanym przez Japońską Agencję Usług Finansowych (FSA).

binance poradnikreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.