Binance wstrzymuje handel kontraktami futures i opcjami w Australii | Wiadomości | CrypS.

Binance wstrzymuje handel kontraktami futures i opcjami w Australii

Zerelik Maciej
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Binance ogłosiła wczoraj zmianę w swojej ofercie. Od 24 września o 09:00 AM (UTC), platforma przestanie oferować klientom z Australii handel kontraktami terminowymi, opcjami i tokenami z dźwignią.

Wszyscy obecni australijscy klienci będą mieli 90 dni na zamknięcie swoich pozycji dla którejkolwiek z wyżej wymienionych usług. W oświadczeniu możemy przeczytać:

Użytkownicy będą mogli uzupełnić salda depozytów zabezpieczających, aby zapobiec likwidacjom, ale nie będą mogli zwiększać ani otwierać nowych pozycji.

Jeśli klienci nie wyjdą ze swoich pozycji do 23 grudnia, godz. 23:59 PM (UTC), nie będą już mogli nic zrobić. Po tym terminie zostaną one zamknięte automatycznie.

Giełda potwierdziła też, że wstrzymanie tych usług to kolejna próba podjęcia „większej współpracy z organami regulacyjnymi”.

Binance pod lupą regulatorów

Od jakiegoś czasu Binance regularnie trafia pod lupę licznych globalnych organów nadzoru. Doprowadziło to do wielu wewnętrznych zmian. Firma zaczęła zawieszać niektóre usługi oraz przetasowała swoją kadrę. Changpeng Zhao, dyrektor generalny platformy, zapowiedział też niedawno, że giełda będzie szukać nowej siedziby i poprawi swoją strukturę.

Co więcej, Binance jest obecnie przedmiotem dochodzenia w sprawie roszczeń dotyczących wykorzystywania poufnych informacji. Najnowszy raport, który powoływał się na anonimowe źródła posiadające wiedzę na temat śledztwa, stwierdził, że ​​w sprawę zaangażowana jest Komisja Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC). Póki co nie postawiono jednak oficjalnych zarzutów.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii
reklama
reklama