Binance wstrzymuje handel kontraktami futures i opcjami w Australii | Wiadomości | CrypS.

Binance wstrzymuje handel kontraktami futures i opcjami w Australii

Redakcja
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Binance ogłosiła wczoraj zmianę w swojej ofercie. Od 24 września o 09:00 AM (UTC), platforma przestanie oferować klientom z Australii handel kontraktami terminowymi, opcjami i tokenami z dźwignią.

Wszyscy obecni australijscy klienci będą mieli 90 dni na zamknięcie swoich pozycji dla którejkolwiek z wyżej wymienionych usług. W oświadczeniu możemy przeczytać:

Użytkownicy będą mogli uzupełnić salda depozytów zabezpieczających, aby zapobiec likwidacjom, ale nie będą mogli zwiększać ani otwierać nowych pozycji.

Jeśli klienci nie wyjdą ze swoich pozycji do 23 grudnia, godz. 23:59 PM (UTC), nie będą już mogli nic zrobić. Po tym terminie zostaną one zamknięte automatycznie.

Giełda potwierdziła też, że wstrzymanie tych usług to kolejna próba podjęcia “większej współpracy z organami regulacyjnymi”.

Binance pod lupą regulatorów

Od jakiegoś czasu Binance regularnie trafia pod lupę licznych globalnych organów nadzoru. Doprowadziło to do wielu wewnętrznych zmian. Firma zaczęła zawieszać niektóre usługi oraz przetasowała swoją kadrę. Changpeng Zhao, dyrektor generalny platformy, zapowiedział też niedawno, że giełda będzie szukać nowej siedziby i poprawi swoją strukturę.

Co więcej, Binance jest obecnie przedmiotem dochodzenia w sprawie roszczeń dotyczących wykorzystywania poufnych informacji. Najnowszy raport, który powoływał się na anonimowe źródła posiadające wiedzę na temat śledztwa, stwierdził, że ​​w sprawę zaangażowana jest Komisja Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC). Póki co nie postawiono jednak oficjalnych zarzutów.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandiireklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.