Japoński regulator ostrzega Binance | Wiadomości | CrypS.

Japoński regulator ostrzega Binance

Maciej Żerelik
binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank

Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) wydała ostrzeżenie dla giełdy kryptowalutowej Binance. FSA twierdzi, że Binance działała w kraju bez zezwolenia regulatorów.

W 2017 roku FSA wprowadziła w Japonii proces rejestracji. Wymagał on od firm kryptowalutowych złożenia wniosku do regulatora, aby móc prowadzić dalszą działalność. Ruch ten był reakcją na szereg hacków i scamów w branży.

Dzisiejsze ostrzeżenie jest drugim ostrzeżeniem Binance od FSA. Pierwsze zostało wydane w 2018 roku, po czym giełda przeniosła swoje operacje na Maltę (zanim ponownie przeniosła się na Kajmany).

Jednak podczas tegorocznego Ethereal Summit, Changpeng „CZ” Zhao, dyrektor generalny firmy, powiedział dla portalu Decrypt, że Binance tak naprawdę nie ma formalnej siedziby.

Potyczki Binance z organami regulacyjnymi

Giełda kryptowalutowa jest największą platformą handlową w branży pod względem wolumenu. Tytuł ten nie przyszedł jednak łatwo. Binance często znajdował się na celowniku regulatorów.

W 2020 roku rząd Malezji wydał ostrzeżenie podobne do tego, które wystosowali japońscy regulatorzy. Malezja stwierdziła wtedy, że giełda działa nielegalnie. Podobna sytuacja miała miejsce w Stanach Zjednoczonych. Jak informowaliśmy wcześniej w tym roku, Commodity Trading Futures Commission (CFTC) prowadziła dochodzenie w sprawie Binance za umożliwienie obywatelom USA handlu instrumentami pochodnymi bez odpowiedniej rejestracji.

Binance ciężko pracuje, aby złagodzić swoje komplikacje regulacyjne. W kwietniu firma zatrudniła byłego kontrolera waluty, Briana Booksa, do kierowania Binance.US, amerykańską jednostką giełdy.

Czy najnowsze ostrzeżenie FSA zatrzyma działalność Binance? Nie wiadomo. Jednak biorąc pod uwagę historię platformy, ostrzeżenie będzie miało niewielki wpływ.

binance zaprzecza, że próbował przejąć union bankreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.