Binance.com ogranicza ofertę dla klientów z Singapuru | Wiadomości | CrypS.

Binance.com ogranicza ofertę dla klientów z Singapuru

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
binance

Zaledwie trzy dni temu informowaliśmy, że bank centralny Singapuru umieścił Binance na liście ostrzeżeń i nakazał giełdzie zaprzestanie zabiegania o klientów z Singapuru. Teraz, platforma ograniczyła ofertę dla mieszkańców tego kraju.

Od 10 września, Binance.com przestanie oferować pary handlowe z dolarem singapurskim, wstrzyma singapurskie opcje płatności i usunie aplikację z singapurskich sklepów iOS i Google Play. Giełda zaleciła też klientom zamknięcie wszystkich pozycji i usunięcie ogłoszeń P2P “aby uniknąć potencjalnych sporów handlowych”.

Binance.com narusza ustawę o usługach płatniczych

Monetary Authority of Singapore oświadczył 2 września, że “jest zdania, że Binance, operator Binance.com, może naruszać ustawę o usługach płatniczych”. Nakazał jej również zaprzestanie świadczenia usług dla mieszkańców Singapuru. Następnie regulator umieścił Binance.com na liście ostrzeżeń dla inwestorów.

Warto tutaj zauważyć, że MAS ostrzegał tylko przed globalną wersją giełdy Binance. Binance.sg, która jest obsługiwana przez Binance Asia Services nadal może prowadzić działalność.

Binance prowadzi kilka spółek zależnych na całym świecie, które oferują ograniczone usługi w celu zapewnienia zgodności z lokalnymi regulatorami. Warunki Binance.sg wyjaśniają, że strona działa “niezależnie i oddzielnie od Binance.com,” głównej, globalnej wersji giełdy, a konta na Binance.sg nie są połączone “w żaden sposób z kontami na Binance.com”.

Niemniej jednak, uzyskanie dostępu do Binance.com jest nadal możliwe poprzez VPN, a giełda dopiero niedawno zaczęła weryfikować tożsamość swoich klientów. Binance.com został dodany do listy ostrzeżeń dla inwestorów, ponieważ “w oparciu o informacje otrzymane przez MAS, mógł być błędnie postrzegany jako podmiot licencjonowany lub regulowany przez MAS.”

Binance Asia Services złożyła wniosek o licencję i tymczasowo może prowadzić działalność, dopóki nie zostanie on zatwierdzony, odrzucony lub odwołany. Singapurska ustawa o usługach płatniczych z 2020 roku przyznała bowiem niedoszłym regulowanym giełdom okres karencji.

binancereklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.