Binance dodaje io.net do swojego Launchpoola. Jak zgarnąć tokeny projektu? | Wiadomości | CrypS.

Binance dodaje io.net do swojego Launchpoola. Jak zgarnąć tokeny projektu?

Binance

Największa na świecie giełda kryptowalut pod względem dziennego wolumenu obrotu – Binance – ogłosiła wczoraj (tj. 6 czerwca br.) swój 55. projekt Binance Launchpool. Jest nim zdecentralizowana platforma przetwarzania obliczeniowego AI w chmurze – IO.NET (IO).


  • Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym użytkownicy będą mogli stake’ować swoje BNB i FDUSD w oddzielnych pulach aby zbierać tokeny IO przez 4 dni, a farming trwa od 7 czerwca 2024 r.,
  • Binance doda następnie IO o 12:00 (UTC) 11 czerwca 2024 r. i otworzy handel parami IO/BTC, IO/USDT, IO/BNB, IO/FDUSD i IO/TRY. 

Launchpool – czym jest i jak działa?

Launchpool to mechanizm w ekosystemie kryptowalutowym, który umożliwia użytkownikom zarabianie nowych tokenów poprzez stake’owanie istniejących coinów. Jest to sposób na wspieranie nowych projektów blockchain i jednocześnie nagradzanie posiadaczy tokenów za ich zaangażowanie.

Binance to jedna z największych giełd kryptowalut, które uruchomiły własny program Launchpool, pozwalający użytkownikom na stake’owanie tokenów i zarabianie nowych cyfrowych aktywów od projektów wprowadzanych na platformę.

Wspomniany proces składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest ogłoszenie nowego projektu, który będzie dostępny w Launchpool. Użytkownicy mogą zapoznać się z informacjami na jego temat tj. whitepaper, czy zespół programistów za niego odpowiadający. 

Kolejny etap to stake’owanie tokenów. Użytkownicy Binance wybierają pulę, w której chcą stake’ować swoje tokeny BNB i FDUSD.

Proces ten jest zazwyczaj prosty i intuicyjny, a co więcej odbywa się przez interfejs wspomnianej giełdy. Następnie użytkownicy zaczynają zarabiać nowe tokeny projektu w zamian za swoje stake’owane tokeny. Tokeny te są dystrybuowane proporcjonalnie do ilości i czasu stake’owania. 

Po zakończeniu okresu stake’owania użytkownicy mogą odebrać swoje nowe tokeny. Mogą być one trzymane, sprzedawane lub używane do dalszego inwestowania.

Projekt io.net główne założenia 

Projekt io.net to zdecentralizowana platforma obliczeniowa oparta na sztucznej inteligencji. Tworzy ona sieć, która pozwala startupom korzystającym z uczenia maszynowego na dostęp do niemal nieograniczonej mocy obliczeniowej za ułamek kosztów tradycyjnej chmury. 

Z kolei IO to natywny token narzędziowy przynależny do platformy io.net. Służy on do pobierania opłat za transakcje w ekosystemie io.net, takie jak zakup/dostarczenie niewykorzystanej mocy obliczeniowej GPU, czy wdrażanie klastrów GPU.

Użytkownicy mogą go również wykorzystywać do stake’owania – delegować obstawianie tokenów IO z wybranym przez siebie węzłem, bądź bezpośrednie stake’ować większą ilość tokenów IO na własnym węźle.

Tokeny IO umożliwiają także swoim posiadaczom udział w zarządzaniu IO Grants DAO. Mogą oni to robić poprzez proponowanie, głosowanie i wdrażanie propozycji dotacji, które wyznaczają alokację funduszy i kierunek strategiczny Fundacji Internet of GPU.

Należy pamiętać, iż Binance będzie pierwszą platformą, która doda token IO na swoją giełdę. Handel nim rozpocznie się dopiero 11 czerwca br. o godzinie 12:00 czasu UTC. Firma ta zaznaczyła, że wszelkie inne twierdzenia o oferowaniu tego tokena przez wyżej wskazanym harmonogramem nie są prawdziwe i mogą stanowić oszustwo. 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Binance

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.