Biden może nominować krypto krytyka jako kontrolera waluty | Wiadomości | CrypS.

Biden może nominować krypto krytyka jako kontrolera waluty

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
kontroler waluty occ

Według doniesień Bloomberga, Saule Omarova została nominowana jako następny lider Urzędu Kontrolera Waluty (OCC).

Omarova, profesor Cornell University Law School, jest również bardzo dobrze zorientowana w branży kryptowalut. Niestety w negatywnym sensie. Wielokrotnie dzieliła się bowiem swoim krytycznym spojrzeniem na ten sektor.

W lutym tego roku, Omarova udostępniła artykuł Financial Times zatytułowany “Bitcoin’s rise reflects America’s decline”. Następnie opublikowała tweet, w którym pisała, że “sprawą najwyższej wagi jest wyjście z recesji post-COVIDowej poprzez wzrost realnej gospodarki”.

Z kolei w 2019 roku twierdziła, że wzrost Bitcoina z “niejasnego techno-utopijnego eksperymentu” do aktywa znajdującego się w portfelach inwestorów instytucjonalnych jest “żywym przykładem tego, jak technologia fintech może być i jest wykorzystywana do syntezy zbywalnych aktywów finansowych z powietrza”.

Według Bloomberga, Omarova opisała aktualny wzrost kryptowalut jako “korzystający głównie z dysfunkcyjnego systemu finansowego, który już mamy”. To stawia ją w jednym szeregu z innymi regulatorami w Stanach Zjednoczonych, którzy są negatywnie nastawieni do sektora.

Omarova dołącza również do długiej listy polityków i regulatorów, którzy uważają, że świat finansów jest z natury polityczny. W pisemnym zeznaniu przed Komisją Senatu Stanów Zjednoczonych ds. Bankowości, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich, z 2018 roku powiedziała:

Pieniądze i władza to dwie strony tej samej monety. Finanse są i zawsze będą sprawą o najwyższym i bezpośrednim znaczeniu dla polityki publicznej. Wirtualizacja transakcji finansowych nie zmienia tego podstawowego faktu, a jedynie przysłania go z pola widzenia.

Kryptowalutowi sceptycy w Stanach Zjednoczonych

W tym roku wiele nazwisk ze sceny politycznej i regulacyjnej Stanów Zjednoczonych przyjęło krytyczne stanowisko wobec kryptowalut. Jednym przykładów jest chociażby senator Elizabeth Warren. Powiedziała ona, że przemysł kryptowalutowy potrzebuje “zasad ruchu drogowego”, aby chronić konsumentów, dodając:

Nie chcę czekać, aż cała masa ludzi, cała masa małych inwestorów, cała masa małych przedsiębiorców zostanie całkowicie zmieciona z powierzchni ziemi.

Ze stanowiskiem Warren zgadza się też Gary Gensler, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Posunął się on znacznie dalej, niż tylko stwierdzenie, że kryptowaluty potrzebują lepszych przepisów ochrony konsumentów.

Według niego, wiele “tokenów kryptowalutowych” (jak je określa) wygląda jak niezarejestrowane papiery wartościowe. Co więcej, nie spełniają one właściwej funkcji pieniądza oraz ułatwiają przestępczość.

Tylko w tym tygodniu Gensler powtórzył swoje krytyczne spojrzenie. Stwierdził on, że kryptowaluty muszą być regulowane, aby chronić “stabilność systemu”.

kontroler waluty occ



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.