Biały Dom przedstawia roadmap regulacji kryptowalut

Biuro naukowe Białego Domu analizuje wpływ kryptowalut na klimat

Administracja Joe Bidena opublikowała roadmap mający na celu zmniejszenie ryzyka związanego z kryptowalutami. Znaczna część dokumentu była skierowana do Kongresu USA.


Pierwszym i jednym z najważniejszych punktów roadmapu jest stworzenie „pierwszej w historii” pełnoprawnej regulacji dotyczącej aktywów cyfrowych. W ramach tego punktu wprowadzono już projekt ustawy regulującej stabelcoiny. Biały Dom wezwał również organy regulacyjne i wykonawcze do zwiększenia wysiłków w celu nadzorowania branży kryptowalutowej, a także do wydania szczegółowych wytycznych dla jej uczestników. Apel dotyczył zwłaszcza organów nadzoru bankowego. W dokumencie czytamy:

W ciągu ostatniego roku identyfikowaliśmy ryzyko związane z kryptowalutami i pracowaliśmy nad środkami łagodzącymi je z pomocą władzy wykonawczej. Kongres również musi zwrócić na to baczną uwagę.

Biały Dom zaleca również zwiększenie uprawnień organów regulacyjnych, wzmocnienie zabezpieczeń i innych wymogów dotyczących ujawniania informacji od firm kryptowalutowych, zwiększenie grzywien i kar za naruszenia oraz podniesienia finansowania organów ścigania.

W ramach regulacji branży niektóre rodzaje instytucji finansowych, jak fundusze emerytalne, powinny być pozbawione możliwości nurkowania na rynku kryptowalut. Może to spowodować duże wahania na rynku.

Wcześniej informowano, że w Kongresie USA zostanie utworzona podkomisja do spraw regulacji kryptowalut.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->