Bank Centralny Birmy uznaje kryptowaluty za nielegalne | Wiadomości | CrypS.

Bank Centralny Birmy uznaje kryptowaluty za nielegalne

Mariusz Przepiórka
central bank of myanmar Regulacje

Bank Centralny Birmy poinformował, że przestaje uznawać kryptowaluty za oficjalny środek płatniczy. Ponadto osoby, które nadal będą prowadziły handel kryptowalutami, mogą trafić do więzienia lub zapłacić karę finansową. Miejscowi amatorzy cyfrowych aktywów twierdzą jednak, że decyzja banku centralnego nie ma żadnej mocy prawnej. O sprawie poinformowała gazeta Myanmar Times.

Z decyzji banku wynika, że instytucje finansowe działające na terenie Birmy nie mogą przyjmować ani ułatwiać transakcji kryptowalutowych. Bank odniósł się konkretnie do kryptowalut BTC, LTC i ETH, jak również do wirtualnej waluty Perfect Money (PM). Uznał, że podlegają one jego regulacjom. Komunikat nie wskazywał konsekwencji, jakie mogą ponieść osoby, które nie będą się stosowały do zakazu. Pojawia się w nim jednak informacja o możliwym pozbawieniu wolności i wysokich karach finansowych.

Birmański sektor kryptowalutowy nie przejął się jednak informacjami napływającymi z banku centralnego. U Nyein Chan Soe Win, CEO platformy Get Myanmar, powiedział, że zakaz wydany przez Bank Centralny Birmy nie ma mocy prawnej. Stwierdził, że to tylko komunikat, a skoro nie istnieje żadne uchwalone prawo zakazujące handlu cyfrowymi walutami, nie można mówić, że taka działalność jest nielegalna.

To nie pierwszy raz, gdy Bank Centralny Birmy próbuje zablokować handel kryptowalutami. W ubiegłym roku wzywał już konsumentów do zaprzestania handlu cyfrowymi aktywami. Wówczas motywował to obawą, że niedoświadczeni uczestnicy rynku kryptowalutowego mogą szybko stracić swoje pieniądze.

central bank of myanmarreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.