Algorand dogania inne blockchainy. Ważna aktualizacja sieci | Wiadomości | CrypS.

Algorand dogania inne blockchainy. Ważna aktualizacja sieci

algorand-algo

Najnowsze wdrożenie w sieci popularnego projektu z branży zdecentralizowanych finansów (DeFi) skróciło czas potwierdzania bloków do 3,3 sekundy. Zmiana ta pozwoliła na poprawę jej wydajności.


Czas potwierdzania bloku w świecie kryptowalut odnosi się do szybkości, z jaką górnicy bądź walidatorzy weryfikują transakcje i dodają nowe bloki do blockchaina. Ulepszona wersja sieci Algorand jest szybsza pod tym względem m.in. od Ethereum, w przypadku którym czas potwierdzania bloku wynosi 12 sekund

Co dodatkowo zawiera aktualizacja?

Uaktualnienie w sieci Algorand obejmuje dodatkowo szereg innych ulepszeń. Wśród nich możemy wymienić, chociażby możliwość symulacji smart kontraktu w celu wykrycia potencjalnych problemów przed jego wdrożeniem. 

W ramach aktualizacji dodano również kilka funkcji dla programistów. Dyrektor ds. produktu w Algorand – Paul Riegle – wyjaśnił, że firma ta skupia się na tworzeniu najlepszych technologii dla twórców zdecentralizowanych aplikacji. 

Algorand przedstawia siebie jako samowystarczalną i zdecentralizowaną sieć. Obsługuje ona szeroki zakres aplikacji. Co więcej, projekt ten podkreśla, iż jego systemy są bezpieczne i skalowalne Miał być on alternatywą dla innych blockchainów, która przyśpieszyłaby transakcje i poprawiła wydajność. 

ALGO uznane przez SEC za papier wartościowy

Wartość wirtualnej waluty przynależnej do projektu Algorand spadła aż o 96% od jej ATH cenowego z czerwca 2019 r. W chwili pisania tego tekstu zajmuje ona dopiero 43 pozycję wśród największych projektów kryptowalutowych. Jej kapitalizacja rynkowa wynosi nieco ponad 923,3 mln dolarów. 

Kurs ALGO doznał osłabienia m.in. po tym, gdy w obecnym r. amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wymieniła go jako papier wartościowy w pozwie przeciwko giełdzie Bittrex

kurs-algo
Spadek kursu ALGO. Zakres roczny. Źródło: coinmarketcap.com

Innym czynnikiem, który popchnął inwestorów do wycofywania się z ALGO, było włamanie do zewnętrznego dostawcy portfeli MyAlgo, do którego doszło w lutym br. Sprawa została przekazania do FBI ze względu na to, iż badania kryminalistyczne nie wykazały żadnych wskazówek na temat przyczyny włamania. 

Projekt Algorand podniósł swoją wartość o około 15% w zakresie 7-dniowym, podążając za resztą rynku kryptowalut. Mimo to od lipca 2022 r. do obecnych poziomów cenowych stracił on aż 62%, spadając z 0,336 dol. do 0,1273 dol. aktualnie.

algorand-algo



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.