Acala wygrywa pierwszą aukcję Polkadot | Wiadomości | CrypS.

Acala wygrywa pierwszą aukcję Polkadot

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
polkadot parachainy

W czwartek rano protokół DeFi Acala działający w sieci Polkadot (DOT), ogłosił, że wygrał pierwszą w historii aukcję parachainów.

Acala zebrała w sumie 32,5 miliona DOT o wartości około 1,28 miliarda dolarów. W aukcji wzięło udział 24 934 kontrybutorów. Ponieważ wpływy są klasyfikowane jako “dług kryptowalutowy”, Acala będzie musiała w końcu spłacić DOT, który pozyskała od inwestorów. DOT użytkowników są zablokowane na czas trwania umowy najmu dla równoległych łańcuchów Polkadot przeznaczonych na sprzedaż.

Polkadot to międzyłańcuchowa sieć smart kontraktów, która umożliwia transfer aktywów pomiędzy swoimi parachainami. Na początku tego miesiąca, jej twórcy wprowadzili pierwszy parachain na aukcję. Jednak technologia ta jest nadal w fazie intensywnego rozwoju. Niemniej jednak, w momencie publikacji, projekty Polkadot zebrały ponad 87,6 mln DOT (3,44 mld USD).

Obecnie trwa druga aukcja parachainów Polkadot, w której do wydzierżawienia jest miejsce na najbliższe dwa lata. W tej chwili pretendentem do zwycięstwa jest platforma smart kontraktów kompatybilna z Ethereum – Moonbeam. Jest ona w fazie aktywnego rozwoju i oczekuje się, że uruchomi swój mainnet do końca roku.

Do tej pory Moonbeam zebrał 34,28 mln DOT, czyli około 1,35 mld USD, w swojej aukcji od ponad 46 000 uczestników. Inwestorzy otrzymają jeden token Moonbeam (GLMR) za każdy DOT. 30% nagród będzie dostępne natychmiast, a pozostałe 70% zostanie nabyte przez 96-tygodniowy okres dzierżawy.

Pula nagród składa się z 100 milionów czyli 10% z całkowitej podaży 1 miliarda tokenów. Inflacja tokenów GLMR wynosi 5% rocznie.

polkadot parachainy



reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.