Acala wygrywa pierwszą aukcję Polkadot | Wiadomości | CrypS.

Acala wygrywa pierwszą aukcję Polkadot

Zerelik Maciej
polkadot parachainy

W czwartek rano protokół DeFi Acala działający w sieci Polkadot (DOT), ogłosił, że wygrał pierwszą w historii aukcję parachainów.

Acala zebrała w sumie 32,5 miliona DOT o wartości około 1,28 miliarda dolarów. W aukcji wzięło udział 24 934 kontrybutorów. Ponieważ wpływy są klasyfikowane jako „dług kryptowalutowy”, Acala będzie musiała w końcu spłacić DOT, który pozyskała od inwestorów. DOT użytkowników są zablokowane na czas trwania umowy najmu dla równoległych łańcuchów Polkadot przeznaczonych na sprzedaż.

Polkadot to międzyłańcuchowa sieć smart kontraktów, która umożliwia transfer aktywów pomiędzy swoimi parachainami. Na początku tego miesiąca, jej twórcy wprowadzili pierwszy parachain na aukcję. Jednak technologia ta jest nadal w fazie intensywnego rozwoju. Niemniej jednak, w momencie publikacji, projekty Polkadot zebrały ponad 87,6 mln DOT (3,44 mld USD).

Obecnie trwa druga aukcja parachainów Polkadot, w której do wydzierżawienia jest miejsce na najbliższe dwa lata. W tej chwili pretendentem do zwycięstwa jest platforma smart kontraktów kompatybilna z Ethereum – Moonbeam. Jest ona w fazie aktywnego rozwoju i oczekuje się, że uruchomi swój mainnet do końca roku.

Do tej pory Moonbeam zebrał 34,28 mln DOT, czyli około 1,35 mld USD, w swojej aukcji od ponad 46 000 uczestników. Inwestorzy otrzymają jeden token Moonbeam (GLMR) za każdy DOT. 30% nagród będzie dostępne natychmiast, a pozostałe 70% zostanie nabyte przez 96-tygodniowy okres dzierżawy.

Pula nagród składa się z 100 milionów czyli 10% z całkowitej podaży 1 miliarda tokenów. Inflacja tokenów GLMR wynosi 5% rocznie.

polkadot parachainy
reklama
reklama