Binance listuje nowy token Polygon oraz 3 memecoiny. Społeczność Shiba Inu ma jednak pretensje do giełdy | Wiadomości | CrypS.

Binance listuje nowy token Polygon oraz 3 memecoiny. Społeczność Shiba Inu ma jednak pretensje do giełdy

Shiba Inu

Na topowej giełdzie do handlu kryptowalutami pojawiło się trochę nowości, które przyciągają sporą uwagę traderów. Jedną z nich jest nowa wersja natywnego tokena Polygon. Dziś Binance ogłosiło również listing trzech memeceoinów, których ceny zareagowały wzrostami. Natomiast społeczność SHIB domaga się wylistowania BONE, czyli ważnego coina dla ich ekosystemu.


  • Nowe kryptowaluty, które zadebiutowały na Binance to POL (czyli MATIC do rebrandingu), Neiro, Turbo oraz Baby Doge Coin,
  • Dyrektora ds. marketingu Shiba Inu, znana jako Lucie, nie kryła jednak swojego niezadowolenia dot. braku notowania tokena BONE.

Nowa wersja tokena Polygon juz na Binance

Największa na świecie giełda kryptowalut umieściła na swojej platformie tokenu POL, czyli nową wersję kryptowaluty MATIC, będącej natywnym coinem ekosystemu Polygon.

Od piątku na rynku spot możliwy jest trading w następujących parach: POL/BNB, POL/BRL, POL/BTC, POL/ETH, POL/EUR, POL/FDUSD, POL/JPY, POL/TRY, POL/USDC i POL/USDT.

Co więcej, możliwy jest również handel przy pomocy botów handlowych, a także stosowanie techniki copy tradingu. Niestety, ta ostatnia jest niedostępna dla klientów z krajów Unii Europejskiej, co wynika z wprowadzonych regulacji.

POL jestem tokenem, który kilka dni temu zastąpił dotychczas działający token MATIC. Jak dotąd dokonano już konwersji ponad 6,67 miliarda tokenów MATIC na POL, co odpowiada około 66,92% całkowitej podaży.

W momencie pisania tego tekstu kurs POL wynosi 0,38 dolara, co oznacza spadek 4,91% w ciągu ostatnich 24h.

Jednakże wokół tokena krąży dość optymistyczna narracja ze strony ekspertów branżowych. Między innymi analityk Spencer Noon zwraca uwagę na duży potencjał sieci Polygon, ponieważ “pozostaje ona głównym celem dla deweloperów”.

Polygon jest drugim co do wielkości blockchainem dla tokenizowanych RWA, a jego 23 aktywa ustępują jedynie 62 Ethereum. To pozycjonuje Polygon jako znaczącego gracza w tej przestrzeni — RWA platformy mają całkowitą kapitalizację rynkową wynoszącą 531,58 mln USD

– napisał analityk w swoim raporcie sprzed tygodnia.

Nowe memecoiny na Binance

Dziś natomiast ogłoszono wprowadzenie na platformę trzech memecoinów. Są nimi Neiro, Turbo i Baby Doge Coin. Każdym z nich można handlować w parze z USDT.

Chociaż pojawienie się danego projektu na tej renomowanej giełdzie nie jest gwarantem tego, że osiągnie on sukces, to wiadomość o pojawieniu się wspomnianych tokenów doprowadziła do skoku ich kursów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Cena Neiro wzrosła o 18% momentalnie po ujawnieniu powyższej informacji, jednakże potem zaliczyła spadek kursu. Jednakże token Turbo utrzymał jak na razie swój wzrost na poziomie 9%.

Szczególną uwagę przykuł jednak token Baby Doge Coin, który skoczył na swoim wykresie cenowym o 50%.

Wykres cenowy BABYDOG. Źródło: TradingView

Warto jednak zaznaczyć, że Binance wystosowało specjalny komunikat kierowany do swoich użytkowników, w którym ostrzega się o potencjalnej dynamicznej zmienności cen tychże tokenów.

NEIRO, TURBO i 100000BABYDOGE to stosunkowo nowe tokeny, które wiążą się z wyższym niż zwykle ryzykiem i prawdopodobnie będą podlegać dużej zmienności ceny

– przekazano.

3 nowe memiczne kryptowaluty będą posiadać na Binance specjalny znacznik “seed”. Ten bowiem oznacza, że tokeny z takim znakiem są szczególnie podatne na doświadczanie większej zmienności cenowej, co wiąże się z większym ryzykiem inwestycyjnym.

Dlatego właśnie traderzy działający na tej platformie muszą co 90 dni zaliczać specjalne quizy. Te mają na celu zwiększenie ich świadomości dot. ryzyka związanego z tradingiem kryptowalutami.

Kiedy BONE na Binance? Dopytuje społeczność SHIB

Na dzisiejsze ogłoszenie od Binance zareagowali członkowie społeczności Shiba Inu. Ci nie kryli niezadowolenia, że na platformie pojawiają się memecoiny, które nie posiadają żadnej praktycznej funkcjonalności, a token BONE wciąż nie został wylistowany.

Tajemnicza liderka ds. marketingu, znana jako Lucie, zakomunikowała w odpowiedzi do posta giełdy, aby ta w końcu wprowadziła wspomniany token.

Bone jest tokenem użytkowym, który odgrywa kluczową rolę w ekosystemie Shiba Inu. Jest między innymi tokenem zarządzania w przypadku dla giełdy ShibaSwap, a dodatkowo odgrywa kluczową rolę w spalaniu tokenów SHIB w sieci Shibarium.

Na rynku kryptowalut pojawił się w lipcu 2021 roku i od tamtego czasu zdążył zostać notowany na innych topowych giełdach, jak chociażby Gate.io i OKX.

Lucie stwierdziła, że reklamowane są tokeny, które mają większe szanse, aby przynieść większe zyski, bowiem są oparte wyłącznie na chwilowym hype’ie i spekulacji. Na tym jednak tracą projekty o prawdziwych fundamentach.

Brak płynności i zacięta konkurencja sprawiają, że szukają szybkich zysków finansowych, często kosztem wartościowych projektów. W rezultacie pomijają niektóre potencjalnie świetne tokeny

– stwierdziła.

Shiba Inu

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.