Od dziś z Binance znika opcja copy tradingu dla klientów z Europy | Wiadomości | CrypS.

Od dziś z Binance znika opcja copy tradingu dla klientów z Europy

Binance copy trading

Największa z kryptowalutowych giełd na świecie pod względem udziału na rynku oraz dziennego wolumenu obrotu jako pierwsza wdrożyła w życie zmiany wynikające z dyrektyw zapisanych w europejskiej ustawie MiCa. W związku z tym klienci Binance od dziś muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami.


  • Użytkownicy platformy Binance z krajów zaliczanych do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) nie mogą korzystać z opcji copy tradingu,
  • Z dniem 30 czerwca wejdą w życie także liczne ograniczenia dotyczące handlu stablecoinami, które nie spełniają pewnych standardów.

Binance rusza ze zmianami wynikającymi z ustawy MiCa

Postępujące regulacje sektora kryptowalut na terenie Starego Kontynentu prowadzą do ograniczenia dostępności wielu rozwiązań, z których dotychczas mogli korzystać mieszkańcy krajów z tego obszaru.

Ustawa Market in Crypto Assets (MiCa), która w pełni wejdzie w życie pod koniec tego roku, już teraz zaczyna oddziaływać na europejski rynek cyfrowych aktywów.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że największa na świecie giełda, czyli Binance, ogłosiła redukcję dostępnych stablecoinów na swojej platformie dla podmiotów z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Stabilne kursowo kryptowaluty, które nie przeszły pewnej weryfikacji dającej jej im status “autoryzowanych”, nie będą dostępne w handlu za pośrednictwem opcji “Binance Concert”. Tak samo niemożliwe staną się pożyczki z udziałem tych tokenów w ramach programu Loans.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie “nieautoryzowane” stablecoiny znikną z tej giełdy. Ta zapewnia, że jak na razie nie planuje delistingu żadnego ze tokenów.

Nowe przepisy wynikające z MiCa są jednak pod wieloma względami problematyczne dla emitentów tej klasy aktywów, o czym niedawno komunikował CEO Tethera, czyli Paulo Ardoino.

Co więcej, od dziś, tj. 26 czerwca, klienci Binance z EOG nie mogą już korzystać z opcji copy tradingu.

Zachęcamy głównych traderów i copy traderów, których to dotyczy, do zamykania swoich pozycji w ramach operacji copytradingu i transferu środków z powrotem do odpowiednich portfeli spot przed 27.06.2024 r., godz. 23:59 (UTC +3)

– przekazano kilka tygodni temu.

I faktycznie, gdy zalogujemy się na swoje konta na giełdzie i będziemy chcieli przejść do sekcji dot. copy tradingu, pojawi się nam komunikat o wycofaniu dostępności tej opcji w naszym regionie:

Copy trading
Źródło: Binance.com

Więcej o tym, na czym polega strategia copy tradingu, na jakiś platformach można ją stosować w przypadku kryptowalut, jakie są jej zalety i wady, dowiecie się z naszego poradnika.

Binance copy tradingreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.