Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [26.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [26.09.2023]

Kursy kryptowalut 26.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 26 września 2023 roku.


Spis treści:


Nowe funkcje ChatGPT sprawią, że jego używanie będzie jeszcze prostsze

ChatGPT po wprowadzeniu jego najnowszej aktualizacji staje się coraz bardziej ludzki. Komunikacja z chatbotem od OpenAI będzie jeszcze łatwiejsza niż dotychczas. Jeśli nie jesteście fanami wydawania mu pisemnych poleceń, będziecie mogli to robić poprzez mowę oraz podsyłanie mu obrazków pomocniczych, by wygenerował potrzebne Wam treści.

Czytaj więcej: ChatGPT od teraz będzie mógł usłyszeć i zobaczyć, co chcemy mu przekazać

Spór dot. lądowania na księżycu ma rozstrzygnąć się dzięki blockchainowi

W ostatnich latach coraz głośniej robi się wokół teorii dot. tego, że ludzie ponoć nigdy nie wylądowali na księżycu. NASA oraz pewien amerykański startup zamierzają raz a porządnie uciąć wszelkie spekulacje w tym temacie, a pomocna ma okazać się przy tym technologia blockchain.

Czytaj więcej: Czy ludzie byli na księżycu? Technologia blockchain ma to wyjaśnić

Bitboy Crypto kręcił awanturę na ulicy, więc trafił do aresztu

Kariera medialna Bena Armstronga, znanego bardziej w środowisku cyfrowych aktywów jako Bitboy Crypto, mocno podupadła w ostatnim czasie. Raz, że influencer został wyrzucony z firmy, w której zajmował ważne stanowisko, to jeszcze wytknięto mu niedawno hipokryzję dot. tego, że jest multimilionerem, a zbiera datki na pomoc prawną. Firma, z której został jednogłośnie usunięty, twierdzi, że Bitboy sam jest winien swojej sytuacji, bowiem wpadł w szpony kokainowego nałogu. Wczoraj natomiast udał się pod dom jednego ze swoich byłych współpracowników, który ponoć zarekwirował jego Lamborghini i miał kręcić tam zadymę. Po przyjeździe policji okazało się, że Armstrong ma broń w samochodzie, którym dostał się na miejsce zdarzenia i został finalnie aresztowany i umieszczony w areszcie.

Czytaj więcej: Bitboy Crypto aresztowany!

ETF na cenę spot BTC na początku 2024 roku?

Analitycy firmy Bernstein twierdzą, że branża skupiająca się na zarządzaniu kryptowalutowymi funduszami jest obecnie wyceniana na około 45-50 miliardów dolarów. Według ich jej wartość może jednak w ciągu najbliższych pięciu lat wzrosnąć dziesięciokrotnie i wynosić ponad 500 miliardów dolarów. Co więcej, wskazali na sierpniowe zwycięstwo Grayscale w sądzie nad SEC, które jeszcze bardziej zwiększyło szanse na to, że tak bardzo wyczekiwany przez rynek spotowy ETF bitcoina finalnie powstanie. Eksperci prognozują, że zielone światło od Komisji Gary’ego Genslera na tego typu fundusz zostanie wydane nie później niż na początku przyszłego roku.

Czytaj więcej: Analitycy Bernstein wskazują, kiedy zostanie zatwierdzony ETF na BTC dla rynku spot

Staking etheru osiąga kolejny kamień milowy

Kryptowalutowi inwestorzy zdecydowanie wolą generować zyski pochodzące z dochodu pasywnego, niż liczyć na łut szczęścia dzięki trafnym strzałom bazujących na spekulacjach. Gdy wolumeny handlu bitcoinem znajdują się na najniższych poziomach od 6 lat, co oznacza, że ten rynek nieco stoi w miejscu, to sektor stakingu stale kwitnie. Ostatnie raporty on-chain wskazują na to, że protokoły dostawców opcji liquid stakingu odnotowały nowy kamień milowy w kwestii liczby stake’owanych etherów (ETH). W ciągu ostatnich dni do puli stakingowych wpłynęło sporo ETH i obecnie już 12 mln monet tej kryptowaluty funkcjonuje jako depozyt generujący dochody pasywne dla inwestorów.

Źródło: NewsBTC

MicroStrategy ponownie dokupuje bitcoina

Największy na świecie HODLer pierwszej kryptowaluty wśród korporacji kolejny raz pokazuje, że jego wiara w to aktywo jest niezachwiana. Firma założona przez Michaela Saylora nie uważa, by jakakolwiek ilość zakumulowanego bitcoina była wystarczająca, więc kolejny raz dokupiła kilka tysięcy monet. Na danym moment Microstrategy jest już w posiadaniu 158 245 BTC o łącznej wartości 4,68 miliarda dolarów.

Źródło: Bitcoin.com

Binance po 3 miesiącach wraca do Belgii. Giełda rusza również na Japonię

Dowodzona przez Changpeng Zhao giełda kryptowalut ma więcej powodów do zmartwień w ostatnim czasie, niż by celebrować sukcesy. Jednakże teraz możemy poinformować, że przynajmniej jeden z jej problemów w Europie został rozwiązany, a w Azji firma poszerza swój zasięg działania. Po tym, jak w czerwcu tego roku giełda została zakazana w Belgii pod zarzutem uczestniczenia w praniu pieniędzy, teraz ponownie może otworzyć w tym kraju swój oddział i świadczyć kryptowalutowe usługi. W Japonii natomiast nawiązała współpracę z największym z prywatnych banków, by rozpocząć prace nad emisją stablecoina opartego na tamtejszej walucie.

Źródło: Cointelegraph

Kursy kryptowalut 26.09.2023

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.