ChatGPT od teraz będzie mógł usłyszeć i zobaczyć, co chcemy mu przekazać | Wiadomości | CrypS.

ChatGPT od teraz będzie mógł usłyszeć i zobaczyć, co chcemy mu przekazać

ChatGPT

Rozwój popularnego chatbota od firmy OpenAI w ostatnich miesiącach coraz bardziej przybliża go wykorzystywania zmysłów zarezerwowanych wyłącznie dla ludzi. Pierwotnie ChatGPT mógł odbierać nasze polecenia jedynie w formie pisanej. Teraz natomiast otrzymał on nowe umiejętności interakcji ze swoimi użytkownikami.


Dowodzona przez Sama Altmana firma OpenAI kolejny raz w ciągu ostatnich miesięcy wprowadza na rynek aktualizację ich flagowego produktu, jakim jest ChatGPT. Od teraz chatbot bazujący na technologii sztucznej inteligencji będzie mógł nas usłyszeć oraz zobaczyć, co chcemy mu przedstawić w celu ułatwienia wykonania zleconego mu zadania. 

ChatGPT staje się coraz bardziej ludzki

Dotychczas nasza interakcja z narzędziem od OpenAI zachodziła w formie pisanego chatu. W dostępnym oknie przekazywaliśmy mu w nasze żądania w postaci tekstu, dzięki czemu bot zasilany sztuczną inteligencją mógł dostarczyć nam potrzebnych informacji. 

Teraz jednak będziemy jeszcze bliżej styczności ze zjawiskiem, jakie mogliśmy obserwować chociażby w popularnej kreskówce Jetsonowie, gdzie bohaterowie rozmawiali z komputerem celem załatwienia swoich spraw. 

Otóż nowa aktualizacja ChatGPT-4 pozwala mu na interakcję z głosem oraz obrazem. 

Zaczynamy wprowadzać nowe funkcje głosu i obrazu w ChatGPT. Oferują one nowy, bardziej intuicyjny typ interfejsu, umożliwiając prowadzenie rozmowy głosowej lub pokazywanie ChatGPT, o czym mówisz

 – przekazała na swoim blogu stojąca za nim firma OpenAI.

Poniżej możecie obejrzeć również filmik pokazowy, w jaki sposób z pozycji urządzenia mobilnego jesteśmy w stanie nakierować chatbota za pomocą wgranego obrazka, by ten wykonał powierzone mu zadanie.

Zrób zdjęcie punktu orientacyjnego podczas podróży i porozmawiaj na żywo o tym, co jest w nim interesujące. Kiedy będziesz w domu, zrób zdjęcia swojej lodówki i spiżarni, aby dowiedzieć się, co będzie na obiad (i zadawaj pytania uzupełniające, aby uzyskać przepis krok po kroku). Po kolacji pomóż dziecku rozwiązać problem matematyczny, robiąc zdjęcie, zakreślając zestaw problemów i poproś, aby podzieliło się z wami wskazówkami

– czytamy dalej we wpisie od firmy.

Najnowsza aktualizacja trafi najpierw do użytku dla użytkowników wersji Plus oraz Enterprise na platformach mobilnych. Będzie ona już dostępna w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Niedługi czas później będzie ona również udostępniona dla programistów oraz użytkowników korzystających z chatbota na komputerach. 

Sztuczna inteligencja korepetytorem

Widzimy więc, że narzędzia oparte na AI coraz bardziej stają się praktyczne w naszym życiu. 

Podczas codziennego egzystowania, gdy przykładowo sporą część dnia poświęcamy na przemieszczamy się z jednego punktu do drugiego, będziemy mogli poprosić chatbota o wskazanie nam sugestii dotyczącej tego, jak rozwiązać dany problem, jaki pojawi się w międzyczasie na naszej drodze.

Wczoraj informowaliśmy Was również, że sztuczna inteligencja niebawem również zacznie pełnić rolę korepetytorów. Ten rodzaj technologii jest o wiele bardziej w stanie przyswoić mowę, niż standardowe systemy komputerowe, przez co między innymi może okazać się cenną pomocą w nauce czytania i pisania przez dzieci. 

ChatGPTreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.