bitFlyer wznawia obsługę Ethereum Classic | Wiadomości | CrypS.

bitFlyer wznawia obsługę Ethereum Classic

Redaktor: Albert Czajkowski
ethereum classic zdjęte z giełd Coincheck i bitFlyer

Giełda kryptowalut bitFlyer przywróci obsługę Ethereum Classic (ETC) od 1 lutego. Platforma podobnie jak kilka innych giełd wycofała się z niej po serii ataków 51%, które dotknęły blockchain kryptowaluty. 

bitFlyer zaznaczył, że proces zatwierdzania wpłacanych depozytów ETC zostanie wydłużony. Giełda oczekuje, że czas potrzebny na zaksięgowanie środków na koncie klienta wzrośnie (od 7 do 10 dni).

Przyczyny zdjęcia ETC

W sierpniu zeszłego roku doszło do serii 3 ataków 51%, które zdezorganizowały około 14,700 bloków Ethereum Classic. Spadek mocy obliczeniowej w sieci stał się łakomym kąskiem dla hakerów. Dwa pierwsze ataki przyniosły im 9 mln USD. Ostatni, do którego doszło 31 sierpnia 2020, mógł doprowadzić do podobnych strat, ponieważ ucierpiało w nim niemal tyle samo bloków co w dwóch poprzednich incydentach razem wziętych.

W odpowiedzi na niestabilność sieci, o chwilowym zawieszeniu obsługi Ethereum Classic zadecydowały giełdy kryptowalut Coincheck i bitFlyer. Trwało ono od połowy września zeszłego roku.

Deweloperzy Ethereum Classic zwiększyli ochronę sieci, poprzez defensywne wydobywanie nowych bloków, aby zapobiec spadkom poziomu hashratu. Najwidoczniej ich praca przyniosła skutki, ponieważ nie odnotowano już nowych ataków, a obsługa ETC wraca do bitFlyer po 5 miesiącach.

ethereum classic zdjęte z giełd Coincheck i bitFlyer

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.