bitFlyer wznawia obsługę Ethereum Classic | Wiadomości | CrypS.

bitFlyer wznawia obsługę Ethereum Classic

Michał Misiura
ethereum classic zdjęte z giełd Coincheck i bitFlyer

Giełda kryptowalut bitFlyer przywróci obsługę Ethereum Classic (ETC) od 1 lutego. Platforma podobnie jak kilka innych giełd wycofała się z niej po serii ataków 51%, które dotknęły blockchain kryptowaluty. 

bitFlyer zaznaczył, że proces zatwierdzania wpłacanych depozytów ETC zostanie wydłużony. Giełda oczekuje, że czas potrzebny na zaksięgowanie środków na koncie klienta wzrośnie (od 7 do 10 dni).

Przyczyny zdjęcia ETC

W sierpniu zeszłego roku doszło do serii 3 ataków 51%, które zdezorganizowały około 14,700 bloków Ethereum Classic. Spadek mocy obliczeniowej w sieci stał się łakomym kąskiem dla hakerów. Dwa pierwsze ataki przyniosły im 9 mln USD. Ostatni, do którego doszło 31 sierpnia 2020, mógł doprowadzić do podobnych strat, ponieważ ucierpiało w nim niemal tyle samo bloków co w dwóch poprzednich incydentach razem wziętych.

W odpowiedzi na niestabilność sieci, o chwilowym zawieszeniu obsługi Ethereum Classic zadecydowały giełdy kryptowalut Coincheck i bitFlyer. Trwało ono od połowy września zeszłego roku.

Deweloperzy Ethereum Classic zwiększyli ochronę sieci, poprzez defensywne wydobywanie nowych bloków, aby zapobiec spadkom poziomu hashratu. Najwidoczniej ich praca przyniosła skutki, ponieważ nie odnotowano już nowych ataków, a obsługa ETC wraca do bitFlyer po 5 miesiącach.

ethereum classic zdjęte z giełd Coincheck i bitFlyer
reklama
reklama