Cena tokenu od projektu Aave osiągnęła ATH | Wiadomości | CrypS.

Cena tokenu od projektu Aave osiągnęła ATH

Redaktor: Albert Czajkowski
Token od protokołu Aave osiąga rekordową cenę Kryptowaluty

Aave Coin (AAVE) wyniósł rekordowy poziom 288 dolarów, ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na pożyczki błyskawiczne

Czym jest projekt Aave?

Aave (od fińskiego słowa oznaczającego “duch”) to protokół pozwalający na zarabianie, dzięki pożyczkom oraz umożliwiający zaciąganie kredytów. Podobnie jak inne protokoły pożyczkowe DeFi, Aave swoje działanie opiera na osobach deponujących kryptowaluty do pul pożyczkowych w celu zarabiania odsetek i dostarczenia płynności firmie oraz na kredytobiorcach.

Aave umożliwia dokonywanie pożyczek błyskawicznych (Flash Loans), czyli sposobu na pożyczenie dowolnej ilości pieniędzy bez wcześniejszego depozytu. Używając takiej usługi możemy w mgnieniu oka pożyczyć miliony dolarów. Protokół ten jest wykorzystywany głównie do arbitrażu.

AAVE coin

Aave Coin (AAVE)

Protokół Aave w październiku 2020 roku wypuścił swój token AAVE (wcześniej znany jako LEND), oparty na standardzie ERC-20. Jest on wykorzystywany do głosowania nad dalszym rozwojem projektu, a osoby posiadające go otrzymują nagrody za staking. Token po wykorzystaniu jest “niszczony” co prowadzi do stopniowego wzrostu jego ceny. Dla pożyczkodawców, protokół tworzy zgodne z ERC20 tokeny w stosunku 1:1 do dostarczonych aktywów. Warto podkreślić, że stopy procentowe dostosowują się algorytmicznie w oparciu o podaż i popyt.

Nowe rekordy tokena od Aave

Cena Aave (AAVE) stale rośnie, a dziś token od projektu DeFi osiągnął nowy rekord wszech czasów na poziomie 288,90 USD. Od początku roku cena tokena wzrosła ponad trzykrotnie z 83 dolarów. Ruchy Aave Coina są spowodowane dużym popytem użytkowników na pożyczki błyskawiczne i ogólnym wzrostem zainteresowania w sektorze DeFi.

Wykres kursu Aave Coin
30-dniowy wykres kursu Aave Coin (AAVE) – https://www.coingecko.com/pl/waluty/aave

Dane z DeFi Pulse pokazują, że TVL Aave’a wzrosła z 2,03 miliarda dolarów 1 stycznia do około 3,8 miliarda dolarów, czyniąc tym samym platformę drugim co do wielkości protokołem DeFi, tuż za MakerDAO (MKR). Łączna wartość zablokowanych aktywów w protokołach DeFi wyniosi 26,57 miliardów dolarów w momencie pisania tekstu.

DeFi Pulse i łączna wartość protokołów DeFi
Najpopularniejsze protokoły DeFi – https://defipulse.com/

Stałe dodawanie nowych tokenów do protokołu pożyczek Aave zwiększa prawdopodobieństwo, że jego TVL będzie nadal rosnąć i pomoże utrzymać pozycję jednego z najlepszych projektów DeFi w przestrzeni kryptowalut. Protokół wspiera dużą jak na standard rynkowy ilość tokenów. Pożyczać i zarabiać możemy przy wykorzystaniu kryptowalut takich jak: DAI, USDC, TUSD, ETH, BAT, KNC, LINK, WBTC i wielu innych.

Token od protokołu Aave osiąga rekordową cenę

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.