Współzałożyciel Dogecoina krytykuje Mozille | Wiadomości | CrypS.

Współzałożyciel Dogecoina krytykuje Mozille

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Rekordowe miesiące bitcoinowych górników w Ameryce Północnej

W zeszłym tygodniu Mozilla podjęła decyzję o wstrzymaniu darowizn w cyfrowych aktywach. Teraz firma musi stawić czoła krytyce ze strony krypto społeczności. M.in. założyciel Dogecoina oskarżył firmę o uleganie “ignoranckiemu, reakcyjnemu tłumowi”.

Fundacja Mozilla, organizacja non-profit z siedzibą w San Francisco, wspierająca rozwój przeglądarki Firefox, wprowadziła krypto darowizny już dawno temu. Ostatnio dodała też największego memecoina według kapitalizacji rynkowej – DOGE.

Oświadczenie to przyciągnęło uwagę osób wcześniej związanych z przeglądarką lub stojącą za nią organizacją. Współtwórca Mozilli – Jamie Zawinsk, stwierdził, że ci, którzy podjęli decyzję, powinni się “wstydzić”, że współpracują z “niszczącymi planetę oszustami Ponzi”.

Krótko po tym, Fundacja Mozilla opublikowała na Twitterze wątek, w którym wyjaśnia, że rozpoczęła “ważną dyskusję na temat wpływu kryptowalut na środowisko”.

Co ważniejsze jednak, post twierdził, że Mozilla na razie wstrzymała krypto darowizny.

Jako że Dogecoin znalazł się w epicentrum tej internetowej batalii między Mozillą, jej współzałożycielem, społecznością i wszystkimi innymi, którzy się w nią zaangażowali, twórca memecoina nadal udziela głośnych komentarzy.

Shibetoshi Nakamoto skrytykował Mozillę, wysyłając szczególnie mocne słowa pod adresem jej współzałożyciela. Nazwał go “ignoranckim, reakcyjnym tłumem internetowym”.

Mówił również o “kosztach środowiskowych” papierowych dolarów – które Mozilla nadal przyjmuje jako darowizny – oraz o “całej infrastrukturze bankowej”.

Rekordowe miesiące bitcoinowych górników w Ameryce Północnej



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.