Współzałożyciel Dogecoina krytykuje Mozille | Wiadomości | CrypS.

Współzałożyciel Dogecoina krytykuje Mozille

Zerelik Maciej
Rekordowe miesiące bitcoinowych górników w Ameryce Północnej

W zeszłym tygodniu Mozilla podjęła decyzję o wstrzymaniu darowizn w cyfrowych aktywach. Teraz firma musi stawić czoła krytyce ze strony krypto społeczności. M.in. założyciel Dogecoina oskarżył firmę o uleganie „ignoranckiemu, reakcyjnemu tłumowi”.

Fundacja Mozilla, organizacja non-profit z siedzibą w San Francisco, wspierająca rozwój przeglądarki Firefox, wprowadziła krypto darowizny już dawno temu. Ostatnio dodała też największego memecoina według kapitalizacji rynkowej – DOGE.

Oświadczenie to przyciągnęło uwagę osób wcześniej związanych z przeglądarką lub stojącą za nią organizacją. Współtwórca Mozilli – Jamie Zawinsk, stwierdził, że ci, którzy podjęli decyzję, powinni się „wstydzić”, że współpracują z „niszczącymi planetę oszustami Ponzi”.

Krótko po tym, Fundacja Mozilla opublikowała na Twitterze wątek, w którym wyjaśnia, że rozpoczęła „ważną dyskusję na temat wpływu kryptowalut na środowisko”.

Co ważniejsze jednak, post twierdził, że Mozilla na razie wstrzymała krypto darowizny.

Jako że Dogecoin znalazł się w epicentrum tej internetowej batalii między Mozillą, jej współzałożycielem, społecznością i wszystkimi innymi, którzy się w nią zaangażowali, twórca memecoina nadal udziela głośnych komentarzy.

Shibetoshi Nakamoto skrytykował Mozillę, wysyłając szczególnie mocne słowa pod adresem jej współzałożyciela. Nazwał go „ignoranckim, reakcyjnym tłumem internetowym”.

Mówił również o „kosztach środowiskowych” papierowych dolarów – które Mozilla nadal przyjmuje jako darowizny – oraz o „całej infrastrukturze bankowej”.

Rekordowe miesiące bitcoinowych górników w Ameryce Północnej
reklama
reklama