Władze Nowej Zelandii zamroziły 90 milionów dolarów powiązanych z BTC-e | Wiadomości | CrypS.

Władze Nowej Zelandii zamroziły 90 milionów dolarów powiązanych z BTC-e

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
dolary banknoty

Nowozelandzka policja odzyskała 90 milionów dolarów związanych ze sprawą prania pieniędzy za pomocą bitcoina, przez Alexandrowa Vinnika. Vinnik był oskarżony o wypranie 300 000 BTC w ciągu 6 lat swojej działalności.

Nowa Zelandia zamroziła 90 mln dolarów

Jak poinformował portal Jared Savage at the New Zealand Herald, policyjna jednostka ds. odzyskiwania mienia zamroziła około 140 milionów NZD (90 milionów dolarów) kontrolowanych przez firmę, która miała powiązania z Alexandrowem Vinnikiem

Komisarz policji Andrew Coster stwierdził, że władze lokalne koordynowały działania w tej sprawie z urzędem skarbowym Stanów Zjednoczonych.

Według Costera odzyskane pieniądze “prawdopodobnie odzwierciedlają zysk uzyskany w ramach wykorzystania tysięcy, jeśli nie setek tysięcy ludzi na całym świecie, w wyniku cyberprzestępczości i przestępczości zorganizowanej”.

Pranie brudnych pieniędzy i aresztowanie

Vinnik został oskarżony o wypranie 300 000 bitcoinów (BTC) w ciągu sześciu lat za pośrednictwem giełdy BTC-e, jednej z największych ówczesnych platform kryptowalutowych na świecie. Niektóre z tych środków mogły pochodzić nawet z włamania na japońską giełdę Mt. Gox.

Rosyjski obywatel znany jako “Mr. Bitcoin” został aresztowany podczas wakacji w Grecji w 2017 roku i poddany ekstradycji do Francji na początku tego roku. W momencie pisania tego artykułu, Vinnik nadal przebywa we Francji, oczekując na postawienie przez prokuraturę oskarżenia o pranie brudnych pieniędzy, wymuszenia i spisek. Być może zostanie on poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych lub swojej ojczystej Rosji.

dolary banknoty



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.