Wiceprezes największego akcjonariusza Bithumb popełnił samobójstwo | Wiadomości | CrypS.

Wiceprezes największego akcjonariusza Bithumb popełnił samobójstwo

Redakcja
bithumb

Park Mo, wiceprezes Vidente, największego udziałowca południowokoreańskiej giełdy kryptowalutowej Bithumb, w dniu 30 grudnia został znaleziony martwy poza swoim domem.


Krótko przed tym mężczyzna został uznany za głównego podejrzanego w sprawie defraudacji firm powiązanych z giełdą kryptowalut. Południowokoreańscy prokuratorzy oskarżyli go również o manipulowanie cenami akcji.

Prokuratura w Seulu sugeruje, że Mo popełnił samobójstwo z powodu wyroku, który mu groził. Jednostka dochodzeniowa ds. finansowych Prokuratury Okręgowej Seul South aresztowała mężczyznę w 2021 roku. Vident posiada około 35% udziałów w giełdzie kryptowalut, co czyni go głównym udziałowcem firmy.

Oszustwo Bithumb

Spekuluje się, że Mo mógł popełnić samobójstwo z powodu powagi stawianych mu zarzutów. Przypomnijmy, że w październiku południowokoreańscy prokuratorzy oskarżyli byłego prezesa Bithumb o oszustwo i zażądali dla niego ośmiu lat więzienia – został on oskarżony o wyłudzenie od inwestorów ponad 70 milionów dolarów.

Mo był odpowiedzialny za księgowość pod kierownictwem “tajnego prezesa” – brata i siostry, których rodzina była uważana za prawdziwych właścicieli Bithumb.

Uważa się, że po rozpoczęciu śledztwa brat i siostra zwalili całą winę na Mo. W sierpniu południowokoreański sąd apelacyjny orzekł, że Bithumb będzie musiał zrekompensować 190 klientów – od 6 000 do 7 400 dolarów dla każdego. Wcześniej zakup Bithumb rozważała także upadła giełda FTX.

bithumb



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.