W Turcji zniknęło 12 osób podejrzanych o oszustwo na 350 mln DOGE | Wiadomości | CrypS.

W Turcji zniknęło 12 osób podejrzanych o oszustwo na 350 mln DOGE

Redaktor: Albert Czajkowski
27% zasobów Dogecoin na jednym adresie

Władze tureckie prowadzą śledztwo w sprawie oszustwa, którego organizatorzy uciekli z 350 milionami Dogecoinów od inwestorów.

Oszustwo DOGE w Turcji

Tureckie media donoszą, że tamtejsze władze prowadzą śledztwo w sprawie rzekomego oszustwa kryptograficznego, które poskutkowało ucieczką organizatorów z depozytami DOGE wartymi 119 mln USD. Inwestorom w Turcji obiecano atrakcyjne zwroty 100% w ciągu zaledwie 40 dni w zamian za zdeponowanie swoich aktywów. Głównym podejrzanym w sprawie jest niejaki Turgut V. Według śledczych wraz ze swoją dziewczyną i 10 wspólnikami zbierał fundusze na rzekomy zakup sprzętu górniczego i kopanie DOGE. Władze uważają, że grupie przestępczej udało się zebrać blisko 350 milionów Dogecoinów.

Turgut podobno zabiegał o inwestycje od 1500 obywateli tureckich, wzbudzając podekscytowanie operacją „wydobycia” DOGE podczas spotkań w formie wideo rozmów organizowanych w ekskluzywnych lokalizacjach, korzystając z grupy Telegram. Inwestorom powiedziano, że wysłany przez nich Dogecoin zapewni nowy sprzęt do wydobycia DOGE. Operacja przebiegała płynnie przez pierwsze trzy miesiące, przy czym pierwsi inwestorzy otrzymywali obiecane zwroty. Jednak po tym, jak całkowita zablokowana wartość programu (TVL) osiągnęła najwyższy poziom 350 milionów DOGE, fundusze ponoć zniknęły, razem z organizatorami. Prokuratura Generalna tureckiego przedmieścia Küçükçekmece prowadzi obecnie śledztwo mające na celu zlokalizowanie Turguta i jego 11 współpracowników. Władze wydały nakaz zakazujący Turgutowi i jego partnerce Gizem N. podróżowania poza granice kraju.

27% zasobów Dogecoin na jednym adresie



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.