W testnecie Ropsten pomyślnie uruchomiono Beacon Chain | Wiadomości | CrypS.

W testnecie Ropsten pomyślnie uruchomiono Beacon Chain

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ethereum 2.0

Ropsten, jedyna sieć testowa Proof-of-Work w Ethereum, uruchomiła dziś Beacon Chain Proof-of-Stake. Oczekuje się, że oba te łańcuchy połączą się 8 czerwca.


Należąca do Ethereum sieć testowa Ropsten uruchomiła dziś swój własny Beacon Chain. Dzięki temu Ethereum jest o krok bliżej do przejścia z Proof-of-Work na Proof-of-Stake – wydarzenia potocznie nazywanego “The Merge”.

18 maja deweloper Ethereum, Preston Van Loon, ogłosił na Twitterze, że sieć Ropsten Testnet ma połączyć się z Beacon Chainem w dniu 8 czerwca. Zapewnił też, że będzie to “ogromny kamień milowy” na drodze do scalenia głównej sieci Ethereum z jej własnym łańcuchem Beacon,.

Sieć testowa Ropsten, utworzona w 2016 r. i nazwana tak na cześć stacji metra w Sztokholmie, jest uważana za jedną z najlepszych replik sieci głównej Ethereum. To bliskie podobieństwo umożliwia deweloperom przeprowadzanie realistycznych testów przed integracją aktualizacji w mainnecie. W sieci tej cyrkuluje już ponad 10 milionów testnetowych tokenów ERC-20.

Ropsten wyróżnia się tym, że jest jedyną w Ethereum siecią testową Proof-of-Work. Wiernie odwzorowuje ona wszelkie wahania opłat za gaz, których deweloperzy lub użytkownicy doświadczyliby w głównej sieci Ethereum. Udane połączenie sieci testowej Proof-of-Work Ropsten z jej łańcuchem Proof-of-Stake dobrze wróżyłoby transformacji mainnetu.

Van Loon poinformował, że połączenie mainnetu zostało wstępnie zaplanowane na sierpień. Niemniej jednak twórca i współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, był bardziej konserwatywny i stwierdził, że może ono nastąpić we wrześniu lub październiku.

Skaner Beacon Chaina pokazuje, że 30 maja 2022 r. o godz. 15:00 wyprodukowanych zostało kilka pierwszych bloków Ropsten. Jego pierwszy zatwierdzony blok zawiera napis “Lodestar-v0.37.0-dev.2883368c84”.

Uruchomienie Beacon Chain w Ropsten następuje pięć dni po tym, jak łańcuch w mainnecie uległ reorganizacji o siedem bloków. Błąd ten, jak twierdzą deweloperzy, był spowodowany znanymi już bugami i nieaktualnym oprogramowaniem klienta.

ethereum 2.0

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.