Deweloperzy Ethereum ogłaszają datę migracji głównej sieci testowej na PoS | Wiadomości | CrypS.

Deweloperzy Ethereum ogłaszają datę migracji głównej sieci testowej na PoS

Zerelik Maciej
ethereum 2.0

Przejście Ethereum na PoS zbliża się wielkimi krokami. Już 8 czerwca zostanie bowiem przeprowadzony test Merge w sieci Ropsten.


Inżynier Parathi Jayanathi złożył pull request dla kodu konfiguracji Ropsten testnet Merge w poniedziałek. To sugeruje, że wdrożenie jest już gotowe.

Ropsten jest jedną z kilku sieci testowych stworzonych przez Fundację Ethereum w 2017 roku. Obecnie jest ona utrzymywana przez zespół programistów Geth.

Ta konkretna sieć testowa jest postrzegana jako najlepsza replika sieci głównej Ethereum, ponieważ ma podobną strukturę. Dzięki temu deweloperzy mogą przeprowadzać realistyczne testy wdrożeniowe przed wprowadzeniem aktualizacji do rzeczywistej sieci głównej.

W ramach projektu Ropsten testnet Merge sieć proof-of-work (PoW) zostanie połączona z nowym testnetem warstwy konsensusu proof-of-stake (PoS), a jej początek zostanie ustalony na 30 maja. Będzie on symulował to, co stanie się, gdy dojdzie do faktycznego połączenia Ethereum z Beacon Chain i sieć stanie się siecią PoS.

Komentarze deweloperów

Deweloperzy publikowali swoje entuzjastyczne opinie na temat tej wiadomości. Programista w Prysmatic Labs – Preston Van Loon, powiedział:

Sieć testowa Ropsten zostanie połączona 8 czerwca! Połączenie Ropsten jest ogromnym kamieniem milowym w testach, który ma doprowadzić do połączenia głównej sieci Ethereum jeszcze w tym roku.

Inny programista, znany na Twitterze jako trent_vanepps, powiedział w zeszłym tygodniu, że sieci testowe Sepolia i Georli również mogą być już przygotowane do fuzji.

Warto zauważyć, że harmonogram testnetu jest zgodny z komentarzami dewelopera Ethereum, Tima Beiko. W zeszłym miesiącu ogłosił on, że Merge wejdzie w życie dopiero „kilka miesięcy po czerwcu”. 

ethereum 2.0
reklama
reklama