Vitalik Buterin potwierdza, że Ethereum wkrótce przejdzie na PoS | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin potwierdza, że Ethereum wkrótce przejdzie na PoS

Mariusz Przepiórka
vitalik buterin potwierdza, że merge ethereum może nastąpić już w sierpniu

Prawdopodobnie najbardziej oczekiwane wydarzenie w 7-letniej historii Ethereum może nastąpić w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Takie wnioski można wyciągnąć z ostatnich wypowiedzi Vitalika Buterina, który stwierdził również, że powinno się to wydarzyć, zanim „bomba trudności” spowolni sieć.


Preston Van Loon, główny programista ETH, przemawiając podczas konferencji Permissionless, zauważył, że do przejścia na PoS może dojść już w sierpniu. – Z tego, co wiemy, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, może to nastąpić w sierpniu. To ma sens. Zróbmy to tak szybko, jak to możliwe – powiedział Van Loon.

“Bomba trudności” to celowy proces wbudowany w kod Ethereum, który w końcu spowolni sieć. Zespół deweloperów wprowadził go z dwóch głównych powodów – aby zachęcić deweloperów do forsowania przejścia na proof of stake i utrudnić górnikom pozostanie w łańcuchu proof of work po tym wydarzeniu.

Mimo że w przeszłości kilkakrotnie przekładano wprowadzenie “bomby trudności”, aby mieć pewność, że sieć nadal funkcjonuje prawidłowo, tym razem zespół chce uniknąć kolejnego opóźnienia i zakończyć przejście przed spowolnieniem sieci. Wcześniej inny deweloper – Tim Beiko – powiedział, że przejście nie nastąpi w czerwcu, jak się spodziewano, ale najprawdopodobniej kilka miesięcy później.

Testy zostaną przeprowadzone w czerwcu

Badacz sieci ETH Justin Drake niejako potwierdził słowa Van Loona i przedstawił podobną prognozę, mówiąc, że ma nieodparte pragnienie, aby doszło do tego przed sierpniową bombą trudności. Vitalik Buterin również powtórzył to stanowisko podczas ETH Shanghai Summit, ale jednocześnie zostawił nieco więcej przestrzeni, mówiąc, że przejście równie dobrze może nastąpić we wrześniu lub październiku.

Deweloperzy potwierdzają również, że już w czerwcu odbędzie się test migracji sieci do PoS. Szczegóły przedstawialiśmy we wczorajszym artykule.

vitalik buterin potwierdza, że merge ethereum może nastąpić już w sierpniureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.