Token z sieci Bitcoina skacze w tydzień o ponad 1500%. Dziś jego cena wybiła nowe ATH | Wiadomości | CrypS.

Token z sieci Bitcoina skacze w tydzień o ponad 1500%. Dziś jego cena wybiła nowe ATH

Memecoiny bitcoin
W tym artykule:

Mimo pozornej ciszy w ekosystemie memicznych kryptowalut w ostatnich dniach, tego rodzaju tokeny nadal cieszą się sporym zainteresowaniem wśród spekulantów. Tym razem nie chodzi o memecoiny z sieci Solany, gdzie powstaje ich najwięcej, a o coina wybijanego na blockchainie bitcoina. 


  • PUPS jest tokenem z serii aktywów powstających za pośrednictwem protokołu Ordinals, który został uruchomiony ponad rok temu w sieci Bitcoina,
  • Od startu tego memecoina pod koniec marca br. jego kurs wzrósł o prawie 3000%, a w skali ostatniego tygodnia o ponad 1500%,
  • Dziś kryptowaluta wzrosła do poziomu cenowego 72,95 dolara ustanawiając nowe ATH.

Szał na memecoiny trwa dalej

Memiczne kryptowaluty cieszą się w trakcie obecnej hossy największym popytem wśród inwestorów lubujących się w spekulacji. Wiele tego rodzaj tokenów zaliczyło niesamowicie wysokie skoki swoich kursów dając niejednemu inwestorowi zarobić naprawdę duże pieniądze. Oczywiście nie brakuje na rynku i tych osób, którym szczęście nie dopisało i “umoczyli” na kupnie danego tokena.

W ostatnich dniach boom na tego rodzaju kryptowaluty nieco wyhamował i dochodziło momentami do krwawej łaźni na ich wykresach cenowych. Główną siedzibą memecoinów do teraz pozostaje blockchain Solany, który obecnie doświadcza sporych problemów dot. spowolnienia sieci, a gdzieniegdzie mówi się nawet o cichej “wojnie domowej” między jej walidatorami.

Osoby mające chrapkę na trade’owanie tego rodzaju tokenami nie zatrzymują się jednak i przenieśli swoją uwagę na projekty z innego ekosystemu, a dokładnie to bitcoina. Bowiem to właśnie w sieci największej z kryptowalut jakiś czas temu wystartował token PUPS, który należy do rodziny Ordinals, wokół którego ostatnio sporo się dzieje w kwestii wolumenów handlowych.

Nie ma co rozpisywać się o fundamentach tego memecoina, bo tak naprawdę przecież nie ma o czym. Jest to kolejna kryptowaluta bazująca na chwilowym hype’ie, który napędzają spekulanci na różnych grupach poświęconych tego typu tokenom.

Na dany moment PUPS zgromadził kapitalizacją rynkową na poziomie 566 477 724 dolarów, co zapewnia mu 10. miejsce wśród największych memecoinów na rynku kryptowalut. Jego dobowy wolumen handlowy natomiast to 27 531 451 dolarów. 

Token wystartował pod koniec marca 2024 roku i od czasu zdążył wzrosnąć na swoim wykresie cenowym o 2658%. Od zeszłego piątku kurs podniósł się o 1528% ustanawiając dziś nowe ATH wynoszące 72.95 dolarów.

Wykres cenowy PUPS. Źródło: DEXScanner

Czy tokeny z sieci bitcoina mają szansę na wzrosty?

Prawdą jest to, że wybijanie tokenów za pośrednictwem protokołu Ordinals w sieci BTC może być dodatkowym czynnikiem, który podniesie ich wartość na rynku. Jest to związane z tym, że za niecałe 10 dni bitcoin doświadczy kolejnego halvingu, po którym wszyscy członkowie jego społeczności spodziewają się silnych wzrostów jego ceny.

To również może przyciągnąć nowy kapitał do jego sieci, co okaże się paliwem napędowym dla tokenów w niej wybijanych. O tym, że warto obserwować coiny wychodzące się z Bitcoin Ordinals pisali ostatnio chociażby analitycy z Wintermute

Powyższy tekst nie stanowi porady inwestycyjnej, posiada jedynie charakter informacyjny. Inwestowanie w kryptowaluty, a zwłaszcza memecoiny wiąże się z wysokim ryzykiem. 

Memecoiny bitcoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.