To wystąpienie Vitalika Buterina przejdzie do historii. Społeczność kryptowalut ma jednak mieszane uczucia | Wiadomości | CrypS.

To wystąpienie Vitalika Buterina przejdzie do historii. Społeczność kryptowalut ma jednak mieszane uczucia

Vitalik Buterin
W tym artykule:

Twórca Ethereum to zdecydowanie człowiek obdarzony wieloma talentami i wizjoner, którego branża kryptowalut potrzebuje. Jednakże w kwestiach artystycznych, jak np. w przypadku śpiewu na żywo, Buterinowi słoń nadepnął na ucho. Jednakże jego “show” podczas konferencji Token2049 to tylko wisienka na torcie, bowiem programista mówił także podczas swojej prelekcji o naprawdę ważnych rzeczach. 


  • Vitalik Buterin w trakcie swojego wystąpienia opowiadał o kluczowych zmianach, jakie w ostatnim czasie zaszły w ekosystemie Ethereum,
  • Jednakże najwięcej emocji wywołało jego śpiewanie na scenie, które jest szeroko komentowane przez społeczność Crypto Twittera.

Oto kluczowe czynniki dla adopcji Ethereum

W Singapurze trwa właśnie konferencja Token2049, na którą zjechała się cała śmietanka kryptowalutowych osobistości.

Wśród nich znalazł się główny twórca blockchaina Ethereum, czyli Vitalik Buterin. Programista podczas swojego wystąpienia opowiadał między o tym, jak bardzo opłaty transakcyjne oraz opłaty za gas wpływają na adopcję tego ekosystemu.

Buterin wskazał na znaczny spadek ich poziomu po wdrożeniu aktualizacji Dencun, która okazał się bardzo korzystna dla sieci L2. W nich bowiem wysokość opłat spadła o 99%.

Od kwoty gdzieś pomiędzy 10 a 0,50 USD do kwoty poniżej 0,01 USD, czyli zasadniczo zero. W tym samym czasie Optimism i Arbitrum, dwie główne sieci warstwy 2 Ethereum osiągnęły ten ważny kamień milowy w zakresie bezpieczeństwa… Więc rollupy szybko stają się bezpieczniejsze, a rollupy są w końcu przystępne cenowo

– mówił programista.

Wskazał przy tym, że blockchainy L2 są niezbędne w procesie uczynienia głównej sieci Ethereum bardziej ekonomiczną do użytkowania oraz bardziej skalowalną dzięki odciążeniu jej z głównej sieci na poczet wtórnych łańcuchów.

Idąc dalej, poruszył temat skrajnej redukcji czasu potwierdzania transakcji dokonywanych w sieci Ethereum.

To natomiast jest następstwo przeprowadzonego dwa lat temu hard forka “The Merge”, w wyniku którego blockchain ten przeszedł z algorytmu Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS).

Jedną z rzeczy, które zrobiło the Merge, jest również skrócenie o połowę średniego czasu oczekiwania do następnego bloku. I tak dzięki obu tym rzeczom, obecnie mam po cichu potwierdzane transakcje w ciągu 5 do 15 sekund

– wskazuje.

Vitalika Buterina nieco poniosło podczas wystąpienia na Token2049

Jednakże to nie wyżej wspomniane słowa i ich objaśnienia przez Buterina odbiły się największym echem w społeczności kryptowalut.

Buterin bowiem zaprezentował na scenie popis swoich umiejętności wokalnych. Piosenka dot. Ethereum w wykonaniu bohatera tego artykułu nie spotkała się jednak z dobrym odbiorem.

Między innymi Billy Markus, czyli słynny twórca Dogecoina, napisał ironicznie, że “powinno się zakazać konferencji kryptowalutowych”

Dodał w innym z komentarzy, że darzy Buterina sporym szacunkiem, ale tego typu wystąpienia wpływają bardzo negatywnie na wizerunek całej branży.

Nie ma co jednak co wieszać psów na twórcy Ethereum. Jego wizerunek jest dość specyficzny i nie od dziś wiadomo, że Buterin “ma swój świat”, który zrozumieją nieliczni. 

Najważniejsze jest to, że mimo bycia miernym śpiewakiem, potrafi wygłosić świetne przemówienie i mówić o naprawdę istotnych rzeczy dla branży blockchaina.

Co ciekawe, nie był to pierwszy tego typu “Performance” w wykonaniu Buterina:

Vitalik Buterin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.