Terra 2.0: kiedy dojdzie do airdropu tokenów? | Wiadomości | CrypS.

Terra 2.0: kiedy dojdzie do airdropu tokenów?

Redaktor: Albert Czajkowski
Terra luna 2.0 - kiedy dostanę airdrop

Po przegłosowaniu planu naprawczego Do Kwona i wczorajszym snapshocie, dotychczasowa Terra LUNA zamieniła się w Terrę Classic (LUNC). Kiedy możemy spodziewać się jednak otrzymania nowych tokenów Terra?


Według informacji podanych przez oficjalny profil Terry na Twitterze, nowy blockchain zostanie uruchomiony około 8 rano 28 maja. Wtedy też ma dojść do airdropu, który zostanie dokonany na pierwszym bloku nowej sieci LUNA.

Moja Terra znajduje się na giełdzie – czy wezmę udział w airdopie?

Jeżeli środki znajdowały się na jednej z giełd, które nie ogłosiły wsparcia dla Terra 2.0, najprawdopodobniej nie będzie szans na otrzymanie nowych tokenów. Jedną z platform, które zadeklarowały, że nie wezmą udziału w transformacji sieci była Zonda. (Sprostowanie od giełdy: „Nie podjęliśmy decyzji o wsparciu LUNA (lub jego braku) — na ten moment cały czas analizujemy sytuację i staramy się wybrać najlepsze rozwiązanie.”)

Giełdy, których użytkownicy otrzymają nowe tokeny Terra LUNA, to m.in:

W przypadku wyżej wymienionych platform nowa kryptowaluta pojawi się automatycznie w portfelach dotychczasowych posiadaczy Luny.

Terra 2.0: ile tokenów otrzymam?

Ilość nowej Terry, która trafi do użytkowników jest uzależniona od kilku czynników. Pierwszym z nich jest data zakupu kryptowaluty. Pomiędzy osoby, które posiadały mniej niż 10 000 sztuk Luny przed 7 maja, zostanie rozdzielone 30% ze 116 milionów nowych tokenów. Mają otrzymać one tokeny po kursie 1:1. Wszyscy kupujący Lunę później podzielą między siebie 10% z puli nowej kryptowaluty. W ich przypadku przelicznik wyniesie 1000:0145. Początkowo do obu grup trafi 30% tokenów, do których są uprawnione. Kolejne będą uwalniane na ich adresy przez następne 2 lata.

Wszystkie szczegóły na temat dystrybucji nowej Terry, znajdziecie w poprzednim wpisie na ten temat: Zielone światło dla Terra 2.0. Jak otrzymać nowe tokeny LUNA?


Dodatkowe wiadomości o Terra LUNA:

Terra luna 2.0 - kiedy dostanę airdrop

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Komentarze (8)

    1. Oficjalna informacja od giełdy:
      „Nie podjęliśmy decyzji o wsparciu LUNA (lub jego braku) — na ten moment cały czas analizujemy sytuację i staramy się wybrać najlepsze rozwiązanie.”

      Więc istnieje szansa na to, że airdrop dotrze jednak do posiadaczy starych tokenów Luna (Luna Classic), jednak wszystko zależy od decyzji giełdy.

  1. Nie bardzo jednak rozumiem to co dzieje się obecnie na Binance. Notowania „nowej LUNY” czyli LUNA 2.0 mają z tego co wiem rozpocząć się jutro. Do AirDropu zakwalifikowały się osoby, które były posiadaczami LUNY do 26 maja do czasu zawieszenia notowań przez Binance. Dlaczego więc w dniu dzisiejszym ruszyły notowania LUNC i dlaczego mimo tych notowań wartość moich aktywów LUNC wynosi 0 (zero) skoro zawsze było aktualizowane w czasie rzeczywistym. Jeśli ktoś dzisiaj kupi LUNC to też będzie miał jutro w portfelu LUNĘ 2.0? Czy LUNC i LUNA 2.0 to to samo? Nie rozumiem. Będę wdzięczny za wyjaśnienie. Z góry dzięki.

    1. Edit. Widzę, że aktywa już są aktualizowane i mogę handlować. Dalej jednak nie rozumiem pozostałych kwestii.

    2. LUNC to Luna Classic, czyli stare tokeny Luna, które będą działać na starym blockchain Terra, zwanym obecnie Terra Classic.
      Luna 2.0 to nowe tokeny na nowym blockchaine Terra 2.0 i to właśnie te tokeny powinny pojawić się po Airdropie.
      Jeśli dziś kupisz LUNC, to nie dostaniesz nowych tokenów. Czas na to był do wieczora 26 maja.
      Co do wartości LUNC ciężko odpowiedzieć na to pytanie, może wartość tych tokenów jest na tyle niska, że najbliższa ich wartość to 0 USD. Warto w tej sprawie skontaktować się z supportem giełdy.

      1. Dziwna sprawa. Bo skoro Ci co dzisiaj kupują LUNC nie dostaną nowej LUNY a ci co dzisiaj sprzedają nabyli 26go maja prawa do nowej Luny to czy to oznacza, że jak dzisiaj sprzedam na rynku LUNC to czy otrzymam mimo wszystko nową LUNĘ po airdropie 🙂 Obroty na Binance są bardzo duże dzisiaj. Po co więc ktoś miałby dzisiaj kupować LUNC skoro LUNC idzie do utylizacji… 🙂

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.