Zielone światło dla Terra 2.0. Jak otrzymać nowe tokeny LUNA? | Wiadomości | CrypS.

Zielone światło dla Terra 2.0. Jak otrzymać nowe tokeny LUNA?

Anna Sutowicz
terra luna jak będzie przebiegać airdrop

Zakończyło się głosowanie nad propozycją Do Kwona i wygląda na to, że jego plan zostanie zrealizowany. Wyjaśniamy jak będzie przebiegać airdrop Terra 2.0. Spróbujemy odpowiedzieć także na pytanie czy LUNA się odbije.


Walidatorzy głosują za Terra 2.0.

Przez ostatni tydzień można było głosować nad propozycją Do Kwona.Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

 • 65,50% – zagłosowało TAK
 • 0,33% – zagłosowało NIE
 • 13,20% – zagłosowało na NIE z vetem
 • 20,98% – wstrzymało się od głosu
Walidatorzy głosują za Terrą 2.0. Team LUNA: to nie hard fork tylko nowy blockchain
https://station.terra.money/proposal/1623

W ramach planu Do Kwona ma zostać utworzona nowa sieć Terra, a obecni posiadacze Terra mają otrzymać nowy token LUNA. UST zostanie usunięty z nowego łańcucha. Realizacja planu ma scalić społeczność i jednocześnie odbudować zaufanie do ekosystemu Terra.

Terra 2.0 – jak będzie przebiegać dystrybucja tokenów?

Dystrybucja Terry 2.0
Dystrybucja Terry 2.0 – agora.terra.money

Początkowo do obiegu trafi 116,7 mln tokenów Terra LUNA 2.0. Zostaną one podzielone pomiędzy następujące grupy:

 • 30% – community pool  (w tym 10% dla deweloperów)
 • 35% – osoby, które kupiły LUNA przed atakiem*
 • 10% – osoby, które kupiły UST przed atakiem
 • 10% – osoby, które kupiły LUNA po ataku**
 • 15% – osoby, które kupiły UST po ataku

Żeby zapobiec szybkiej wyprzedaży, początkowo Terra LUNA 2.0 będzie podlegać blokadzie, według następujących zasad:

 1. Posiadacze LUNA i UST przed atakiem:
  – portfele poniżej 10 000 LUNA: 30% przesłane w airdropie natychmiast przy utworzeniu nowego blockchaina, pozostałe 70% uwalniane stopniowo przez 2 lata
  – portfele przechowujące do 1 miliona LUNA: uwalnianie tokenów po roku, całość po 2 latach,
  – portfele przechowujące powyżej 1 miliona LUNA: uwalnianie tokenów po roku, całość po 4 latach
 2. Osoby kupujące Lunę po ataku:
  – niezależnie od wielkości portfela: 30% tokenów uwolnionych na starcie, 70% po 2 latach.

*godz. 17 czasu polskiego 7 maja 2022

**tokeny LUNA kupione do godz. 18:20 czasu polskiego 26 maja 2022

Posiadaczom Terry sugerujemy przenieść środki poza giełdy kryptowalut przed datą graniczną (18:20 26 maja). Najpewniejszym miejscem kwalifikującym do wzięcia udziału w airdropie powinien być portfel TerraStation.

Data airdropu Terra 2.0

Według ogłoszenia opublikowanego przez oficjalny profil projektu na Twitterze, airdrop zostanie przeprowadzony 28 maja około godziny 8 rano (czasu polskiego). Więcej szczegółów na temat tego wydarzenia znajdziesz w tym miejscu.

Szansa na ożywienie projektu z popiołów

Ekosystem Terra (LUNA) „Revival Plan 2”, to najnowszy plan odrodzenia zaproponowany przez założyciela i dyrektora generalnego Terraform Labs, Do Kwona. 16 maja Do Kwon zainicjował głosowanie, nazywając projekt szansą na ożywienie projektu z popiołów. Zakłada on stworzenie nowej sieci z tokenem LUNA. Istniejący blockchain będzie nosił nazwę Terra Classic z kryptowalutą Luna Classic (LUNC):

Jeśli propozycja 1623 zostanie zaakceptowana, pojawi się nowy blockchain (Terra) zaczynający się od zerowego bloku genezy, który nie będzie miał wspólnej historii z Terra Classic” – powiedział zespół.

Media donosiły wcześniej, że dyrektor generalny Terraform Labs, Do Kwon, skontaktował się z pięcioma największymi giełdami kryptowalut w Korei Południowej, prosząc je o wylistowanie Terry 2.0. LUNA została zdjęta z większości z nich, za wyjątkiem Coinone. Do Kwon zdementował jednak tę informację.

Czy LUNA się odbije?

Jednak nadal los projektu może wisieć na włosku. W szczególności biorąc pod uwagę to, że ​​władze Korei Południowej dążą do zamrożenia aktywów Luna Foundation Guard. Członek Terra Community @FatManTerra, doszedł w tej kwesti do następującego wniosku:

Jeśli aktywa LFG zostaną zamrożone przez policję zbyt wcześnie, gwarantowany zwrot kosztów dla małych posiadaczy może nie nastąpić. Miejmy nadzieję, że w tej sprawie biurokracja będzie się ociągać, przynajmniej na razie. Zastanawiałem się nad kilkoma sprawami (choć nie mogłem zasnąć) – więcej informacji wkrótce.

Terra, która wkrótce zamieni się w Terra Classic, ma mikroskopijne szanse na zbliżenie się do dawnego ATH Luny (120 USD). Obecnie w obiegu znajduje się bowiem ponad 6,5 tryliona tokenów (dokładnie 6 536 396 903 498 LUNA). Mimo wszystko informacje o przyjęciu propozycji naprawczej Do Kwona, zaowocowały wzrostem kryptowaluty, której kurs to w tej chwili (25.05/15:00) prawie 0,0002 dolara.


Poprzednie informacje na temat Terry:

Giełdy, które deklarują wsparcie airdropu: Huobi i Binance wspierają Terrę 2.0. Zonda zaleca wypłatę przed snapshotem

terra luna jak będzie przebiegać airdropreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.