Ten token skoczył w tydzień o 900% i właśnie wylądował na topowej giełdzie | Wiadomości | CrypS.

Ten token skoczył w tydzień o 900% i właśnie wylądował na topowej giełdzie

Filip Dzięciołowski
CAW token

Sektor memecoinów jest zdominowany przez tokeny z wizerunkiem typowych zwierząt domowych, czyli piesków i kotów. Co jakiś czas pojawi się przedstawiciel innego gatunku, jak żaba PEPE czy kogut COQ. Teraz jednak daje o sobie znać pewna wrona i to groźna, gdyż jest uzbrojona w nóż. Chodzi o token CAW, który w ciągu tygodnia wzrósł o ponad 900% i trafił na topową giełdę.


  • Crow with knife (CAW) to memecoin, który został wybity na blockchainie Cronos. Jest to sieć powiązana z platformą Crypto.com,
  • Na tej właśnie giełdzie kryptowaluta została wylistowana przed weekendem, co znacznie przyczyniło się do jej wzrostu na wykresie cenowym.

Kolejny memecoin zalicza silny wystrzał

Na rynku bitcoina oraz altcoinów może trwać lekki zastój lub drobne korekty, ale w segmencie memecoinów cały czas trwa byczy rajd wśród cen wielu tokenów.

Najczęściej słyszymy o tym, że jakiś memecoin z ekosystemu Solany ma swoje 5 minut i potrafi zamienić czyjąś inwestycję rzędu kilku tysięcy dolarów w ładne kilka milionów dolarów.

Tym razem jednak uwagę spekulantów przykuł coin z sieci Cronos, czyli blockchaina powiązanego z giełdą kryptowalut Crypto.com, na czele której stoi nasz rodak, Kris Marszalek. Podczas weekendu pisaliśmy także, że firma ta nawiązała ostatnio współpracę z Eminenem.

Chodzi o memecoina Crow with knife (CAW), który od dnia 24 kwietnia zaliczył skok o 907% na swoim wykresie cenowym i dziś ustanowił swoje nowe ATH.

Cyfrowa moneta z wizerunkiem wrony, z którą lepiej jest nie zadzierać ze względu na jej osprzętowanie, została wybita po raz pierwszy w dniu 14 marca, jednakże nie zwróciła na siebie początkowo większej uwagi entuzjastów tego rodzaju aktywów.

memecoin CAW
Wykres cenowy CAW na giełdzie VVS Finance. Źródło: DEXScanner

Przełom nastąpił dopiero w zeszłym tygodniu, gdy przed weekendem ogłoszono, że token ten trafi na popularną giełdę, czyli wspomniane Crypto.com. Wtedy to kryptowaluta w ciągu doby skoczyła o 370% na swoim wykresie cenowym.

 

Na dany moment jej marketcap wynosi 75,5 miliona dolarów, a dzienny wolumen handlowy to 27,3 miliona dolarów, co przekłada się na wzrost o 219% w ciągu doby. Ciekawostką jest również to, że 3 dni temu, 27 kwietnia, przypadał w kalendarzu “Dzień uznania wron i kruków”.

 

Pamiętajcie, że memecoiny to jedne z najbardziej ryzykowanych grup kryptowalut, jeśli chodzi o inwestowanie w nie. Chodzi bowiem ich stricte spekulacyjny charakter wynikający z braku jakichkolwiek solidnych fundamentów. Nigdy nie przeznaczajcie na ruchy na tym rynku więcej środków niż możecie stracić.

CAW tokenreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.