Cronos [CRO] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

Cronos

#30 CRO
$0.1213 -4.52%
All Time High (ATH)
$0.9698
24.11.2021
Market Cap
$3.22 B -4.52%
Rank 30 / 3,712
Wolumen (24h)
$15.88 M -4.52%
2 BTC
Podaż obiegowa
26571560696
Max 30263013692

Wykres Cronos - Kurs CRO

Przelicznik CRO

CRO
Cronos [CRO]
USA
USD
Polska
PLN

Cronos - FAQ

Czym jest Cronos (CRO)?

Kto założył Cronos?

Czym wyróżnia się Cronos?

Co to jest Cronos Chain?

Czym jest aktualizacja Galileo Cronos?

Jaka jest maksymalna podaż CRO?

Jak jest zabezpieczona sieć Crypto.com Coin?

Kryptowaluta Cronos - Informacje

Cronos (CRO) to natywna kryptowaluta stworzona przez CRO Protocol Labs, firmę bardziej znana jako Crypto.com. Jest to przedsiębiorstwo dostarczające kompleksową aplikację i giełdę do zdecentralizowanych finansów (DeFi), na których można kupować i sprzedawać krypto, stakingować swoje krypto i zarabiać, przechowywać wszystkie swoje krypto w jednym portfelu i wiele więcej.

Główne wnioski:

  • Firma początkowo nazywała się Monaco, ale w 2018 roku przemianowała się na Crypto.com.
  • Misją firmy jest “umieszczenie krypto w każdym portfelu”, poprzez stanie się dostawcą wszystkich usług związanych z zdecentralizowanymi finansami i kryptowalutami.
  • Crypto.com to kompleksowa giełda kryptowalut i platforma do zdecentralizowanych finansów; oferuje aplikację i kartę Visa, która pozwala na wykorzystanie twojego krypto do zakupów w walucie fiducjarnej.
  • Cronos (CRO) to token użyteczności dla blockchainów Crypto.org i Cronos.org.

Czym jest Cronos (CRO)?

Pierwotnie jako Monaco, Crypto.com przemieniło się w 2018 roku. Jest to kompleksowa platforma finansowa, która oferuje usługi handlu kryptowalutami poprzez giełdę, usługi płatnicze za pośrednictwem aplikacji i karty Visa, opcje DeFi oraz tokeny niewymienne (NFT). Firma ma również własną kryptowalutę, CRO, która jest używana w jej blockchainie do zasilania swoich aplikacji.

CRO nie jest górniczy (nie da się go kopać), ze względu na wykorzystane do jego stworzenia protokoły i mechanizm konsensusu. CRO można nabyć na giełdzie Crypto.com.

Crypto.com zostało stworzone z wizją udostępnienia kryptowaluty dla każdego, poprzez przyspieszenie przejścia świata na kryptowaluty. Aby to zrealizować, twórcy wyobrażali sobie platformę, która spełnia zdecentralizowane potrzeby inwestorów, traderów, konsumentów i firm. Uznali, że platforma oferująca te usługi będzie najlepiej obsługiwana przez własny blockchain, a nie przez tworzenie fork’a istniejącego blockchaina.

Pierwotna kryptowaluta, którą stworzyła firma, to MCO, od jej nazwy Monaco. Po przemianowaniu na CRO ProtocolLabs (Crypto.com), firma zmieniła symbol swojego coin’a na CRO.

Użytkowanie Cronos (CRO)

Cronos (CRO) ma wiele zastosowań w ekosystemie Crypto.com.

  • Staking: Użytkownicy mogą robić stake CRO, aby zarabiać nagrody. Te nagrody są zazwyczaj proporcjonalne do ilości zdeponowanych tokenów.
  • Płatności: Token CRO może być używany do dokonywania płatności. Dzięki karcie Crypto.com Visa, użytkownicy mogą wydawać CRO jak każdą inną walutę fiducjarną. Karta ta jest dostępna w kilku wariantach, które różnią się ilością tokenów CRO, które użytkownik musi posiadać.
  • Uczestnictwo w sieci: CRO jest również używane do zasilania sieci Crypto.com. Można go używać do opłat transakcyjnych i do udziału w systemie zarządzania.
  • Zakupy NFT: Na Crypto.com NFT Marketplace, CRO może być używany do zakupu różnych NFT.
  • Część nagród DeFi: CRO jest również używany jako nagroda za udział w zdecentralizowanych finansach na platformie.

Bezpieczeństwo Cronos (CRO)

Cronos (CRO) działa na bezpiecznym i zdecentralizowanym blockchainie Crypto.com. Został on zaprojektowany tak, aby chronić dane użytkowników i zapewnić, że wszystkie transakcje są szyfrowane.

Crypto.com jest zgodne z regulacjami finansowymi i wymogami KYC (Know Your Customer). Ponadto, stosuje ścisłe procedury AML (Anti-Money Laundering) w celu zapobiegania nielegalnym działaniom.

Cronos (CRO) a Ethereum

CRO jest nieco podobny do ETH w sieci Ethereum, ponieważ obie monety są używane do zasilania swoich odpowiednich sieci blockchain. Jednak różnią się w kilku kluczowych aspektach.

Po pierwsze, CRO jest natywną kryptowalutą tylko na blockchainie Crypto.com, podczas gdy ETH jest używany na wielu platformach i aplikacjach.

Po drugie, CRO jest wykorzystywany w szerszym zakresie w ekosystemie Crypto.com, w tym do stakingu, płatności i zakupu NFT, podczas gdy ETH jest głównie używany do zasilania transakcji i kontraktów inteligentnych.

Wnioski

Cronos (CRO) to kryptowaluta wydawana przez Crypto.com, jedną z niewielu firm, które oferują szeroki zakres usług związanych z kryptowalutami, w jednym miejscu. CRO jest nie tylko natywną kryptowalutą Crypto.com, ale również kluczowym składnikiem ekosystemu Crypto.com. To zdecydowanie kryptowaluta, na którą warto zwrócić uwagę, zwłaszcza jeśli jesteś zainteresowany wszechstronnymi platformami kryptowalutowymi.

Cronos Giełdy - gdzie kupić

Cronos - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię

Newsy i Artykuły

CRO $0.1213 -4.52%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.